Jak na vysokou školu?

Od: Datum: 09.10.12 19:56 odpovědí: 2 změna: 09.10.12 21:53

Dobrý den, připadám si hloupě když pokládám tuhle otázku, ale moc bych potřeboval poradit od někoho kdo má zkušenosti s tím jak se nejlépe připravit na školu.Chtěl bych studovat právo a ted mě čeká maturita z elektro průmyslovky.Mám tyhle otázky :)

Jak se připravit na přijímací testy?

Platí nebo bude se platit školné?

Jaké je uplatnění práv v dnešní době?

Mám šanci s průmyslovkou?

Děkuji za rady a pokud je to nemístné na téhle stránce tak se omlouvám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.12 20:08
avatar

Budete-li mít maturitu, tak se můžete teoreticky hlásit na každkou školu. Doporučuji si koupit knihy - jak se dostat na práva (nebo tak nějak podobně), případně se poptat na univerzitách, jestli nemají vzorové otázky k přijímacím zkouškám. Některé školy dělají přípravné kurzy, ale o těch právech nevím. Vím jen, že je dělají veterina a lékařské fakulty. Jako právník se můžete uplatnit různě. Vzpomeňte jen např. pana Jahelku, nejen že je právník, ale k tomu ještě i zpívá... No právníků je taky asi hodně, doporučuji si najít brigádu v právnické firmě už během studia. Co se školného týká, tak to zatím nikdo nic neví. Ale nemělo by to být školné, ale zápisné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladyr
Datum: 09.10.12 21:53

Dobrý den,

pokud si dobře pamatuju, přijímačky na práva na UK se dělaly z všeobecného přehledu a z testů logického uvažování. Hodně se objevovaly otázky na výrokovou logiku, pak tam byly části textů a jejich porozumění. V Brně to bylo podobné, oboje byly od Scia, v Olomouci byl test více znalostní. Myslím, že tam byl i test z cizího jazyka. Existují kurzy přípravy na přijímačky na práva, ale nemůžu hodnotit kvalitu, protože jsem tam nechodila. Co se týká uplatnění, tak je sice právníků hodně, ale pokud budete šikovný a už při škole si budete dělat praxi v oboru, neměl byste mít po skončení školy problém najít slušné místo. S průmyslovkou šanci máte, jeden z mých kamarádů šel na práva taky z průmyslovky. Myslím si ale, že to budete mít o něco těžší než gympláci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.