Nedostudovaná střední škola - co dál?

Od: Datum: 09.10.12 19:46 odpovědí: 12 změna: 10.10.12 09:44

Prosím o radu nevím jak dál:( vystudovala jsem středni zdravotnickou školu v roce 1999 -4 roky, ale bohužel jsem maturitu nedodělala kvůli nesnašenlivosti učitelů vůči mé osobě:(udělali na mě hodně podrazů, které vyšli na povrch později a mě to štve nebot mi všeci říkají, že mám jen zakladní vzdělaní a nevím co stím přece jsem nestudovala 4 roky zdravky jen proto aby par... lidí nade mnou vyhrali:( prosím Vás je tu někdo kdo by mi pomohl a hlavně né že mám studovat dalkově celou střední školu zase pěkně od znovu 5 let,musí byt nějaka snad skulinka v zakoně jak by to šlo třeba 2 letým oborem dodělat.Prosímmmmmmmm


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.12 19:50
avatar

Skulinka by se možná (a to je velké možná) našla v roce 2000, možní i v roce 2001 nebo 2002.

Rozhodně ale ne 13 let po ukončení školy, v to snad sama ani nedoufáte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.10.12 19:58
avatar

Byla jste mladá a hloupá, bohužel, za chyby mládí se platí a vám nezbývá než začít pěkně od nuly. Vy jste bohužel jen 4 roky chodila do školy, nic jste nevystudovala a vzdělání máte pouze základní.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: masenka*
Datum: 09.10.12 20:11

ano byla jsem hloupa a ja nevěděla, že je nějaka lhuta na to si to dodělat a snažila jsem se to dvakrat, ale dělali mi samé naschvaly bo věděli, že se této činnosti nechci nikdy věnovat a nechapu to do dnes proč to udělali, ale to je jedno hrozně mě to mrzí:(i když na ministrestvu školství mi řekli, že ředitel te školy by mohl mi uznat tři roky a 4 bych musela znova udělat, ale bohužel by tam nesměl byt ten sám a dvě kantorky, které si nepřali, abych maturitu dodělala.Jenže jak se chcete bránit, když mě bylo 18let a na pravnika jsme neměli, abychom to nějak řešily.A když přijde za vámi kantor a omluví se vam, že to nechtěl, ale na nalehaní jiného kantora musel tak je vam z toho zle je to 13let, ale mam to stale v živé paměti:( bohužel je to osud.

Od: ladaadal*
Datum: 09.10.12 20:11

Je vcelku jedno, proč jsi neodmaturovala, důležité je, že to tak je a tím pádem máš základní vzdělání, jak ti všichni tvrdí. Někdy se holt člověk musí mrknout do reality a přestat si vštěpovat názor: všichni jsou blbí, jen já jsem letadlo a mám to na salámu.

Chceš-li maturitu, vyber si jakýkoli obor, udělej přijímačky a udělej si maturitu, ale regulérně, jinak to nepůjde. Ať už denním studiem nebo večerně při práci. Prostě jak se říká, za blbost se platí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mowla*
Datum: 09.10.12 20:13

Upřímně - pokud by text otázky byl součástí maturitní písemky z češtiny, maturitu byste stejně neudělala...

Takže jedině studovat znovu - a pořádně...

:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 09.10.12 20:33

No, nevím, do jaké míry Vám poradím přesně, raději to berte s velkou rezervou. Existuje něco, čemu se říká rozdílové zkoušky. Něco takového jsem kdysi zažil u kámoše. Nepamatuji si detaily, ale vím, že ředitel (klasa chlap, znám ho z jeho původního působení v jedné organizaci) mu řekl, že není problém udělat Rozdílové zkoušky a rovnou by opakoval třeťák (šlo o učební obor). Bylo to asi dva roky od té doby, co ten učňák neudělal. Krachlo to na tom, že propadl ze dvou předmětů, ne z jednoho, jak tvrdil. Tím to zhaslo, resp. musel jít od druháku.

U Vás je to strašně moc dlouho, nevím, jestli třeba zákon něco takového už nezakazuje, resp. jestli není nějaká lhůta, která již pominula. No, nicméně, nejvhodnější člověk, za kterým byste měla jít je ředitel školy! O tom žádná.

Snáááááááád jsééééééém Vááááám pomohl ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: masenka*
Datum: 09.10.12 20:36

děkujiii aspoň jedna menší pozitivní zpráva*palec*

Od: dejvy*
Datum: 09.10.12 21:05

No silně pochybuji, zda byla předchozí zpráva pro Vás pozitivní.

Rozdílové zkoušky po 13 letech neuděláte. Tím jsem si na 100 % jist.

Ne bez tvrdé přípravy a doučování.

Vím o čem mluvím.

Jak už psal někdo přede mnou. Najděte si školu, která Vám vyhovuje a jděte na to od začátku, při zaměstnání.

Nejste vůbec stará a dálkově se to opravdu dá zvládnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 09.10.12 23:15

No to bych tak netvrdil. Úroveň vzdělání jde do prdele a školám jde o peníze. To zde ale řešit nebudeme. Před 13 lety byla jiná situace a tazatelka by "vyhrála" i pokud by mohla třeba do třeťáku, než do prváku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.12 09:35
avatar

Přesně tak, 13 let je dlouho, to už psala Martina. Pokud tazatelka aspoň těch 13 let pracovala jako pomocná ošetřovatelka mohla by snad po dohodě první ročník přeskočit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.10.12 23:56
avatar

Hlavně po těch letech už budou osnovy zase někde jinde... navíc si po té době určitě nebude pamatovat školní poučky. Doporučuji podívat se třeba po gastronomických oborech, tam bývala vždycky velká nabídka dálkových, protože to byl povinný papír pro různé profese; a hlavně přestat ztrácet čas. Třináct let od školy můžeš mít ještě základní vzdělání, ale sedmnáct to už být nemusí. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: claire*
Datum: 10.10.12 09:44

Před třinácti lety se na zdrávce učily jiné obory - všeobecná sestra se stala zdravotnickým asistentem (sestřička musí mít minimálně vyšší odborné vzdělání s praxí), zdravotní laborant je laboratorním asistentem (platí to samé), jiné obory (dětská sestra, farmaceut...) se na střední také nevyučují, chce to všude aspoň tu DiSku, což se dá studovat po maturitě. Takže jednoduše řečeno - nemáte si co dodělávat, musíte začít od píky, protože obor, který jste studovala, dnes neexistuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.