Přestup na jinou SOŠ

Od: Datum: 07.10.12 11:09 odpovědí: 6 změna: 07.10.12 18:51

ahooj, v září jsem nastoupila na SOŠ, a myslela jsem si že ta škola bude vážně super.. Jo baví mě to tam, ale je to strašně těžký, nezvládám se učit a připravovat se pořádně na předměty a to u školy ztrávím celej můj volný čas a že by mi to nějak šlo, to se říct nedá... jsem na intru a tak se mi i docela stejská. Uvažovala jsem i o přestupu... Když jsem se teda zeptala taťky, řekl mi, že je to moje rozhodnutí a že mě chápe, jestli chci že to se mnou probere..:) Byla jsem strašně ráda.

Ale je tu právě problém.. Když jsem to řekla mamce tak mi okamžitě odpověděla že at na to ani nemyslim, že už jsem se jednou pro něco rozhodla tak at to dokončim... Že je to stejně kvůli klukovi abych mohla bejt s nim a ne na intru...

Vůbec nevím jak se jí ještě jednou zeptat a odůvodnit jí to tak, aby to ona sama pochopila jak se vůbec cejtim.. No nevím co s tim a asi bych z toho měla doma problémy a tak se bojim to říct... Nemohl by mi někdo poradit? :)

Byla bych ráda za váš názor, a co by jste v mym případě dělali.. Předem děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.12 11:22
avatar

Ahoj, přestup na jinou školu je vždycky mazec, kór když nastupuješ na nový stupeň - já jsem nastoupila v září na výšku. A to je teprv masakr! První týden jsem měla pořádnou depku a už se viděla na pracáku... :D Teď už se to pomaličku zlepšuje. Nacházím nové kamarádky a zjišťuju, že to nebude tak horké, jak nás strašili. Víš, ono to musí být nastavené tak, aby to zvládnout šlo. A u vás to bude stejné...

Baví tě ta škola? Jestli jo, tak vydrž, i když já náročná. Do toho se dostaneš, najdeš si nové, efektivnější způsoby učení a nakonec zjistíš, že někteří profesoři pouští hrůzu a když půjde "do tuhého", tak budou lidštější než čekáš.

Možná tu školu opravdu změníš a možná vyhodí i mně. Ale po měsíci je brzo soudit... ještě vydrž, snaž se... a uvidíš. Na jiné škole stejného oboru by to asi nebylo o nic lepší... ;) Je nesmysl se tam trápit čtyři roky, když na to opravdu nemáš nebo se spleteš v oboru. Ale po měsíci nebo dvou to nepoznáš...

Držím palce! *slunce*

doplněno 07.10.12 11:24:

* i mě, fujky *hi*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: denis*
Datum: 07.10.12 11:25

škola mě baví..:) chodím na pedagogickou, takže máme klavír atd..:) je to i zábava a děkuju moc, budu se snažit dál ;)

taky ti držím palce ;) *slunce* Hodně jsi mi pomohla..:)

Datum: 07.10.12 11:25

Hmm, tak já nevím, ale přijímačky na jinou školu budou zase až na jaře, takže do té doby času dost, ne? Co mezitím chcete dělat? Sedět doma na zadku a dloubat se v nose? Najít si na ten rok práci asi moc šancí nemáte, když máte jenom základu a nic neumíte, takže byste jenom tak darmo visela rodičům na krku?

Je teprve říjen, škola se teprve rozjíždí a nějak nevidím důvod, proč ji hned vzdávat, když následně sebou stejně nemáte žádnou perspektivu. Na vašem místě bych zatla zuby a učila se, učila se, učila se. On přechod ze základky na střední může být pro někoho těžší a já třeba v pololetí prváku měla pětku z fyziky a na konci roku jsem pro změnu dělala reparát z latiny (a to jsem na základce patřila mezi nejlepší ve třídě, aniž bych vzala učebnici do ruky)... ale pak už se to srovnalo a novému režimu jsem přivykla a maturitu jsem dala ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 07.10.12 11:26

Je jen a jen na Tobě, jak v životě dopadneš, neumíš se rozhodnout. Losuj..., stejné jak cizí rada.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 11:32

střední je v klidu.. výška to jsou jiné nervy.. hlavně to nevzdavej a nepropadej panice a ono se to nějak srovná.. uvidíš :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 18:51
avatar

Přechod na novou školu a na vyšší typ školy je vždycky náročný. Člověk se seznamuje s novými lidmi, musí si najít nový způsob učení, ... Často jdou po přechodu známky hodně dolů - z jedniček i na čtyřky nebo pětky.

U Vás se ke zmíněnému kvůli internátu přidává navíc stesk. Nemáte to snadné, ale chce to zatnout zuby a vydržet. Časem se to poddá.

Vybrala jste si krásný obor a - vydržíte-li - i pěknou práci s dobrou perspektivou uplatnění. Škola Vám připadá zajímavá. Podaří-li se Vám v budoucnu dělat práci, která Vás bude bavit (a šanci máte), bude to víc, než výhra v loterii.

doplněno 07.10.12 18:54:

Doufám sice, že je to jasné, ale pro jistotu: Přechodem míním přechod na vyšší typ školy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.