Řidičský průkaz druha škola?

Od: Datum: 06.10.12 00:13 odpovědí: 7 změna: 07.10.12 09:24

Dobrý den, bohužel nedodělal jsem učiliště. Kamarádí mi rádi, že si mám udělat aspoň řidičský průkaz sk.B, že je to jak druha škola a říkají, že hned budu u zaměstnavatele vypadat jinak. Mají pravdu? Děkuji moc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 06.10.12 00:19

Řidičák je dneska vlastně součástí kvalifikace pro spoustu profesí, mnohé jeho vlastnictví (a schopnost aspoň nějak řídit) v podstatě předpokládají. Takže pokud si řidičák uděláš, určitě neprohloupíš...

Na druhou stranu - protože dneska má řidičák skoro každý, nebudeš tím pro potenciálního zaměstnavatele nijak výjimečným, rozhodně si vzdělání doplň i v jiných oborech...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.12 00:27
avatar

Právě že řidičák má takřka každý, takže při pohovoru se to předpokládá takřka jako samozřejmost, stejně jako PC gramotnost, nebo komunikace alespoň v AJ, nebo NJ.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 06.10.12 03:54

No, řidičák ti školu nijak nenahradí a když nebudeš mít nic než základku a řidičák, budeš vypadat jen o píď lépe, než jen se základkou... kdou dnes nemá aspoň učňák a nemá nějaké jó super schopnosti, práci těžko sežene.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.12 12:15
avatar

jj, je to tak. Nemít řidičák je druh negramotnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 12:21
avatar

Ale hloupost. Preci je spousta zamestnani kde ten ridicak proste potrebovat nemusis. Dale spousta lidi ma z rizeni strach, nelze to srovnavat s gramotnosti prace na PC, kde se clovek jen musi neco naucit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.12 12:25
avatar

ale jistě. ŘP obvykle bývá podmínkou pro přijetí do zaměstnání. Jestli chceš lepší práci a lepší hodnocení, pak si ten řidičák udělej.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.12 09:24
avatar

Řidičák si zaručeně udělej, ten se Ti nikdy neztratí. Syn si udělal všechny, které mohl /v rámci učňáku/, dokonce i na kombajn. V životě ho sice zatím nikdy neřídil, ale kdo ví, kdy se mu to může hodit?

Jinak se mýlíš. Řidičák, to není druhá škola. Pokud jsi nebyl schopen dodělat učiliště, nemᚠprostě žádné vzdělání. Jenom základní. A dnes se na to hodně hledí, abys měl aspoň pořádný učňák.

Nemᚠvlastně vůbec nic. A podle toho počítej se zaměstnáním. Nic pořádného, nic odborného, jenom nějaké pomocné práce s nevalným výdělkem.

Proto bych byla proto všemi deseti, abys vzal rozum do hrsti a ten učňák si dodělal. Snad na to mᚠ- co je na učňáku tak těžkého? A uvidíš, že budeš životem proplouvat líp, než když nebudeš mít vůbec nic.

Jeden takový "záklaďák" byl u nás. A chlapi se mu smáli, že KOPE ZA TELECOM! *smich* Tak o tom pouvažuj. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.