Vůbec fyziku nechápu

Od: Datum: 04.10.12 19:12 odpovědí: 5 změna: 04.10.12 22:11

Dobrý den,

jsem teď prvním rokem na šestiletém gymnáziu. Problém je v tom, že jsem hrozně pozadu ve fyzice. Už na základce jsem s ní měla problémy, vůbec jsem nechápala, v hodinách jsem nevnímala a na testy jsem si psala taháky - fyziku jsem nesnášela a nebavila mě. Až teď ("trochu" pozdě) jsem zjistila, že ve fyzice nemůžu postoupit dál, když nebudu umět základy. Když si to shrnu, nezapamatovala jsem si z fyziky vlastně nic a tak je pro mě teď těžké začínat vlastně od začátku, když všichni ostatní tomu rozumějí a pan učitel počítá s tím, že základy umí všichni. Zanedbala jsem celý rok, takže jediné, co si tak pamatuju je průměrná rychlost vozidla (čas/dráha).

Chtěla bych s tím něco dělat, ale sama se to všechno naučit nedokážu, prostě to nechápu. Učitele se ptát nechci, zaprvé by si myslel, že jsem úplně neschopná a zadruhé by to vysvětlování zabralo dost času. Možností je taky doučování... Co byste na mém místě dělali vy?

Předem děkuju za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 04.10.12 19:20

Syn měl podobný problém s chemií. Kontaktovali jsme bývalou učitelku chemie, když jsme ještě chodili do školy a domluvili mu s ní doučování. Během měsíce se mu známky zvedly o 100%, takže to bylo super. Zkus se pozeptat, zda nemáte známou fyzikářku/ře. Jinak jedině učitel, který vás učí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: manasek*
Datum: 04.10.12 19:30

Osobně doporučuji se buď poptat rodičů, jestli nemáš nějakého fyzikáře v okolí nebo se zeptej někoho z tvých spolužáků, kdo učivu rozumí, jestli by ti nebyl ochotný pomoci dohnat látku a sám si zároveň může opakovat na test ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 04.10.12 21:51
avatar

Rozhodne doucovani (samozrejme, pokud o to stojis).

Pozitivni vysledky doucovani jakehokoliv predmetu jsou letama overene.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 04.10.12 21:54

fyziku jsem nesnášela a nebavila mě.

no a v tom to je, nemohu se naučit něco, k čemu mám odpor! Buď chceš, nebo nechceš, neprotiv si to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: psyche*
Datum: 04.10.12 22:11

Pokud nechceš mít do budoucna problémy s učivem fyziky na gymplu,tak se základy douč.Fyzika není jen o ,,dráha/čas".

Je to velice zajímavý předmět -optika,termodynamika ...atd atd.Podle mne bys měla oslovit někoho,koho fyzika baví,rozumí jí a umí to vysvětlit tak,abys to byla schopna pochopit.Lze toho spoustu zjistit na netu.Hledej co konkrétně potřebuješ a najdeš vysvětlení.Najít si někoho,kdo tě to doučí - nejlepší je kamarád ,kamarádka,bývalý kantor...

a toto by mělo hodně pomoci: http://www.fyzikaonline.cz/

http://radek.jandora.sweb.cz/fyzika.htm

http://www.fyzika.net/

http://www.e-fyzika.cz/

http://www.walter-fendt.de/ph14cz/

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.