Do školy či na učňák ve 26 letech?

Od: Datum: 03.10.12 21:55 odpovědí: 6 změna: 04.10.12 14:30

Dobrý večer,

po základní škole jsem nastoupil na střední školu, kterou jsem ze závažných rodinných důvodů po 1. ročníku ukončil a musel jsem se finančně zaopatřit, takže brigády, později práce na plný úvazek.

V současnosti je moje situace dost stabilní na to, že bych si mohl dovolit studovat a pracovat po večerech, ale je mi téměř 26 let, je to problém? Co vím, tak bych si musel i státní školu platit, kolik, to nevím a zajímalo by mě to.

Po tolika letech bez učení bych si asi na střední netroufl, spíše by mě lákal učební obor zahradnictví, nebo lesní mechanizátor.

Jak to vidíte, dalo by se jít ve 26 letech na učňák? Bylo by to nejspíše celodenní ( klasické ) učení ...

Máte ze svého okolí nějakou podobnou zkušenost?

Budu vděčný za rady i názory ...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.10.12 22:56

Volil bych večerní studium a přes den pracovat.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.10.12 23:06

Za ty roky jste už získal nějakou praxi, takže mně by přišlo líto ztratit polovinu času povinnou praxí. Pokud však zamýšlíte změnu oboru, byla by na místě i ona. Já bych dala přednost večernímu nebo dálkovému studiu na střední škole při zaměstnání.

Od: tomasgulas
Datum: 03.10.12 23:56

Zdravím. Přijde na to, co chcete. Pokud se něco naučit, asi bych v tolika letech na denní studium nešel, vyjma vysoké školy. Pokud o "papír", volil bych kombinované studium. Někde dokonce ani nemusíte být vyučen.

www.stredni.cz

Od: slower
Datum: 04.10.12 11:02

No, jde mi hlavně o papír. Na střední si po tolika letech netroufám, takže volím uební obor. Některé SOU umožňují tzv. individuální plán studia ...

Od: tomasgulas
Datum: 04.10.12 12:52

Já bych se toho nebál. Požadavky na znalosti šly rapidně dolů. Mohu posuzovat, původně jsem vyučenec. Maturita byla easy peasy a výška už zabrat dá. Jenže výšku studuji na veřejné škole, maturitu jsem dělal na soukromé (viz odkaz výše). Fakt se není čeho bát, jim jde stejně jen o peníze...

Od: slower
Datum: 04.10.12 14:30

Díky za podporu

Nemáte představu, kolik zhruba stojí 1 rok na SŠ, nebo na SOU?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.