Vezmou mně na školu?

Od: Datum: 01.10.12 20:21 odpovědí: 7 změna: 02.10.12 23:24

Ahoj... Vypočetl jsem si průměr z 8. tř. a vyšel mi 1,64. Bude to stačit na přijetí střední odborný školy lesnický?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.12 20:37
avatar

Průměr 1,64 je slušný, k přijetí by stačit by mohl. Rozhodující ale bude výsledek přijímacích zkoušek.

doplněno 01.10.12 22:19:

A pozor na skloňování osobních zájmen: Správně: Vezmou mne (Vezmou mě) na školu? Tvar mně se používá v 3. a 6. pádě.

doplněno 02.10.12 22:58:

Návštěvu vybrané SŠ v den otevřených dveří doporučuji také. Kromě bližšího seznámení se školou umožňují některé školy napsat si písemky z češtiny a z matematiky z přijímaček z dřívějších let. Při vyhodnocení se žák setká s vyučujícími, seznámí se se systémem jejich hodnocení a z výsledku má lepší představu, jak se na vlastní přijímačky připravit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 01.10.12 21:03

S takovýmito otázkami je vždy nejlepší kontaktovat přímo školu, o kterou se ti jedná. podmínky se liší školu od školy, někdy se dokonce meziročně mění. Jeden mail/telefonát a máš informace naprosto přesné. Také pozorně pročti jejich web, hodně škol podobné info na internetu uvádí.
Nicméně myslím, že to není vůbec špatný průměr.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 01.10.12 21:30

Ale tady není určitě ředitel té školy, aby se k tomu vyjádřil, možná snad ještě tak PB, ale ani jemu nevěřím.
A atm nejsou přijímačky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.12 22:33
avatar

To tve mne je problem na tvuj prumer, na druhou stranu toto delaji mnozi stredoskolaci bezne, a dokonce i ti s vyssim vzdelanim. Jinak myslim ze je doba takova, ze na stresni skoly berou spoustu lidi i bez prumeru a prijimacek. V pripade ze by se delali prijimacky na tvou skolu, nebal bych se ze bys je neudelal. Takze osobne si myslim ze ANO, vemou te. Nejlepsi je zjisit si, kdy tam maji den otevrenych dveri, cele si to projit a zeptat se i na ty pozadavky,.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 02.10.12 10:15
avatar

nikde není psáno jestli ano nebo ne.

je potřeba se podívat na stránky konkrétní školy jak probíhá přijímací řízení. Pokud vím, přijímací zkoušky se nedělají a přijme se uričtý počet nejlepších přihlášených žáků podle určitých kriterií.

Většinou je to průměr z pololetí devítky, někdy i z osmičky - vynásobí to 100 na celé číslo a přidávají body za profilové předměty - obvykle čeština, angličtina, matika v tomto případě přírodopis, body jsou i za účast v soutěžích či olympiádách...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.12 22:54
avatar

Mám opačné zkušenosti. Střední školy přijímací zkoušky vypisují a jejich výsledek je pro přijetí rozhodující. Průměrný prospěch se promítne až v případě, že několik žáků absolvuje přijímací řízení se stejným výsledkem. (Každá základní škola totiž žáky hodnotí trochu jinak, takže hodnocení ze ZŠ hraje pouze podpůrnou roli.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.10.12 23:24

Moje zkušenost je, že je to naprosto škola od školy a nemám pocit, že cokoli převládá. Časté také je, že do určitého průměru berou bez přijímaček. pokud ho žák nemá, dělá zkoušky a pak rozoduje čistě výsledek zkoušek. Jiné školy výsledky ze ZŠ nezohledňují vůbec. Prostě informovat s ena konkrétní škole je jediné, co má význam.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.