Žádost o přestup na jinou školu

Od: Datum: 12.11.12 23:05 odpovědí: 4 změna: 13.11.12 20:04

Dobrý den,

chtěl bych se vás tu zeptat na typy, jak napsat žádost o přestup na jinou střední školu. Myslím tím nějaký příjatelný, srozumitelný, formální text a lépe s tou lehkou "manipulací" a tak vždyť víte, prostě aby stoupl počet procent na kladnou odpověd od ředitele :)

děkuju předem za odpovědi milý uživatelé :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 13.11.12 06:51

Dobrý den.

V tomto případě těžko něco zmanipulujete. Radím osobně (nejlépe s rodiči) zajít za ředitelem oné školy a projevit zájem o přestup. Vedení školy Vám sdělí možnosti a podmínky přestupu, příp. termín přijímacích či vyrovnávacích zkoušek. Doporučuji si sebou vzít vysvědčení z posledního ročníku základní školy, příp. předchozího ročníku školy střední (nejste-li v ročníku prvním). Zajděte za ředitelem co nejdříve, chcete-li stihnout přestoupit už od druhého pololetí tohoto školního roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petapeta*
Datum: 13.11.12 11:51

Chcete-li přestoupit na jinou školu, tak musíte požádat ředitele této školy o přijetí. Vyhoví-li vám, tak pak pouze řediteli současné školy oznámíte, že na této škole končíte.

Žák přestává být žákem školy, z níž přestoupil, dnem předcházejícím dni přijetí na jinou školu. O přijetí žáka informuje ředitel školy bez zbytečného odkladu ředitele školy, z níž žák přestoupil. Ředitel školy, z níž žák přestupuje, zašle do pěti pracovních dnů poté, co se dozvěděl o přijetí žáka na jinou školu, řediteli této školy kopii dokumentace žáka ze školní matriky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.11.12 18:50
avatar

Proč chcete přestoupit na jinou SŠ? Nevyhovuje (proč?) Vám škola, na niž jste byl přijat, nebo Vás zajímá více jiný obor, než jste zvolil?

V rozhovoru s ředitelem školy i v písemné žádosti by bylo dobré uvést důvod/y, proč chcete tuto školu studovat.

Radši nezmiňujte, co Vám na stávající škole nevyhovuje, protože s tím, co Vám vadí nyní, se můžete setkat i na nové škole. Ředitel by pak neviděl důvod, proč Vaší žádosti vyhovět.

S návštěvou ředitele (objednat se telefonicky předem) a se žádostí neotálejte. Pravděpodobně budete muset složit rozdílové zkoušky. Proto by bylo dobré přejít hned na začátku 2. čtvrtletí (abyste měl čas na přípravu).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: studentrp
Datum: 13.11.12 20:04

Děkuji, toto a podobné informace jsou ty, které tu sháním. Nicméně zatím děkuji všem za odpovědi :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.