K čemu je taneční konzervatoř?

Od: Datum: 30.09.12 12:35 odpovědí: 11 změna: 01.10.12 14:51

Ahoj, kamarádka chce jít na taneční konzervatoř, protože ji baví tanec. Dost mě to zarazilo, protože je velmi chytrá, takže má rozhodně na to jít na gymnáziuma apod. S rodiči to ještě neprobrala, ale je do toho fakt zažraná. To, že chce jít na taneční konzervatoř, tuším v Brně, v sobě prý dusí už od druhé třídy - ale až dneska přišla řeč na děsivou věc jménem budoucnost. Tak se ptám - k čemu jí vlastně bude? To z jedníčkářky (chodí do 4. třídy) vyrostě tanečnice, která by se mohla klidně stát i učitelkou? Není to škoda? Já ji do toho mluvit nechci, ale přijde mi to jako promrhání inteligence, nebo jak to nazvat. *nevi*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.12 12:45

Ve čtvrté třídě je dost brzo řešit střední. :) Víš, kolik lidí mělo na nižším stupni jedničky a později už ne? A kolik jich dorostlo do toho, že hledali přijatelný kompromis mezi baví mě - a má buducnost? ;)

Je to volba její, jak píšeš, a částečně jejích rodičů. :) Když půjde na konzervatoř ,má šanci prorazit, když bude hodně dobrá. Naopak se můžeš ptát - a není škoda promrhat její taneční nadání, i když je chytrá? :) Třeba za pár let zjistí, že jí to sice baví, ale nechce se tím živitm udělat z toho povinnost. A nebo ji na tu konzervatoř prostě nevezmou... A nebo si uvědomí, že "bavit" není všechno, že třeba prostě není tak dobrá, aby se tím zkusila živit.

V případě, že by byla opravdu tak dobrá - škoda promrhat šanci dělat, co mě opravdu baví. A ta chytrost... může si najít i boční zaměstnání. Jestli je tak chytrá, tak si poradí, uvidíš. ;)

Zatím nemůže dělat nic víc, než na sobě pracovat a mít senzačního koníčka. A i to má něco do sebe! ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: eruvie*
Datum: 30.09.12 12:50

Ve čtvrté třídě je brzo řešit co chce dělat. I kdyby se pro konzervatoř rozhodla, druhou přihlášku i může na ten gympl dát. pokud ji na konzervatoř přijmou, uvidí, že bude vážně dobrá. Pokud ne a půjde na jinou střední (např. gympl, zdrávka) může to mít jako koníček, nebo si s kamarákama založit taneční skupinu. Plno zpěváků má taky vystudovaného např. automechanika ale zpívá díky superstar atd... Popřej jí hodně stěstí a ať se jí to vyplní :)

Od: mowla*
Datum: 30.09.12 12:52

A víš, kolik učitelek mohlo být špičkovými baletkami, gymnastkami či tanečnicemi?

Zatím ať se pohybu věnuje zájmově - na řešení konzervatoř/gympl je ve čtvrté třídě dost času...

*smich*

A - mimochodem - špičkové tanečnice profesionálně končí (obvykle) něco po třicítce - a pak obvykle učí - tanec...

doplněno 30.09.12 13:02:

Break: Přečti si učební plán té školy - nejmíň další 4 roky ´o nic nejde´, jen bude mít navíc tanec - a teprve pak je nějaká diferenciace...

Od: break*
Datum: 30.09.12 12:54

Ona chce jít sem - http://www.tkbrno.cz/informace/predpoklady_studium.html

Už z páté třídy. *ee*

Datum: 30.09.12 15:35

Být učitelkou, znamená sama se dobře učit. Ale taneční konzervatoř - tam už je potřeba něco víc. Tedy především talent, ale i velká řehole, dření, taková zaujatost pro to, co chci dělat.

Kamarádka je ještě mladá na volbu povolání, ale fandím jí, že už v tomto raném věku ví, co chce. A pokud bude pohyblivá, nadaná a navíc za ní budou stát rodiče, říkám: Proč ne?

Jsi asi trochu zklamaná, byly jste dobré kamarádky a myslela sis, že třeba půjdete spolu dál na střední školu. A tak Ti je líto, že ji ztratíš.

Nech ji, ať se pokusí o to, co ji baví. Je to lepší, než aby byla nucena dělat celý život něco, co jí nebude přinášet uspokojení a radost.

Nakonec třeba vynikne. Vezmi si, co je u nás chytrých lidí, co máme učitelů, lékařů, techniků...Ale pan Harapes byl jenom jeden.

Tak jí to nerozmlouvej a drž jí palce, ať se její představy splní. Jaga.*placni*

doplněno 30.09.12 15:37:

Dost mě zarazilo Tvé spojení: "promrhání inteligence". To si vážně myslíš, že tanečnice či baletka je nějaký hlupák?

Od: break*
Datum: 30.09.12 17:52

Ne, já chodím do sedmé třídy, já bych se s ní na střední stejně neviděla, ale přišlo mi líto, že se vlastně učí pro "nic" - přece jen baletka (nebo něco takového) není povinná mít na vysvědčení samé jedníčky a vyznamenání. :)

Datum: 01.10.12 14:42

Ale člověk by se přece neměl učit proto, aby měl na vysvědčení samé jedničky, ale aby nebyl blbej... a je jedno, jaké povolání si zvolí ;)

Datum: 01.10.12 14:51

Popravdě.. věř, že je lepší být chytrý a mít více možností, než hloupý a nemít na vybranou:) Jen baletka? Co když to kamarádka dotáhe na sólistku nebo získá zahraniční angažmá?

Datum: 30.09.12 15:53

Podle mne by byla mnohem větší škoda promrhat talent. Nadaných lidí se rodí málo a podle mne by byl hřích nechat talent zakrnět. Kromě toho si dobrá tanečnice může doplnit pedagogické vzdělání a po skončení umělecké kariéry (to bývá u tanečníků přibližně v polovině pracovního života) začít učit. Obzvláště, je-li talentovaná tanečnice navíc chytrá.

Ohodnoceno: 2x

Od: vul
Datum: 01.10.12 14:27

nikdy bych nesel na tanecní

Datum: 01.10.12 14:40

Velmi podnětná reakce.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.