Povinosti děkana při přerušení studia

Od: Datum: 28.09.12 19:17 odpovědí: 2 změna: 30.09.12 15:45

Dobrý den,

před třema týdny jsem podal žádost o přerušení studia a to po třetím ročníku na fakultě.Dodnes se děkan nevyjádřil k tomu,zda mi přerušení schválí,nicméně už začal nový semestr a já tedy přišel o možnost v případě nevyhovění se zapsat do dalšího semestru.Kde najdu jaké jsou jeho povinnosti a má práva v případě že chci přerušit studium?Nevím si s tím rady,ze školy se se mnou nikdo nebaví,ve školním řádu nic o tom že děkan musí tuto žádost schválit nic není.

Děkuji mockrát


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.12 19:37
avatar

Má na to 30 dní, resp. 30 dní ode dne podání Vaší žádosti. Přijde Vám papír, kde bude napsané datum buď vyhovění, nebo nevyhovění. Bývá to v drtivé většině zpětně. Bohužel s tím nelze nijak operovat, že jste přišel o možnost zapsat se do semestru, měl jste se měl přihlásit. Pokud jste si nebyl jistý, měl jste se spojit se studijním oddělením. Při nevyhovění přece není problém studium ze dne na den ukončit. Zavolejte co nejdříve na studijní oddělení a pokuste se nedorozumění řešit.

V řádu je těch 30 dní určitě zaznamenaných.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.09.12 15:45
avatar

Problém není v povinnostech děkana, nýbrž v povinnostech studenta. Dokud děkan nerozhodne, jste řádným studentem, takže jste povinen plnit i veškeré povinnosti studentů. Neměl-li jste v plánu absolvovat nynější semestr, měl jste žádost doručit tak, aby Vám škola mohla rozhodnutí doručit ještě před jeho začátkem.

Lhůta (stejně jako např. u státních úřadů, nebo vyřizování reklamací) činí 30 dnů. K tomu ještě přičtěte nějaký čas pro poštu.

doplněno 30.09.12 15:47:

O možnost zapsat se do dalšího semestru jste nepřišel, ale nesplnil jste svou povinnost se do dalšího semestru řádně zapsat.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.