Dostihová škola a veterina

Od: Datum: 12.02.13 15:22 odpovědí: 9 změna: 13.02.13 17:49
Dobrý den,
jsem v osmé třídě na základní škole a přemýšlím kam na střední. Bydlím v Praze a chtěla bych jít na veterinu. Vím, že je několik veterinárních středních škol, ale rodiče tak nějak nesouhlasí s tím, že bych šla na internát. Myslíte, že je možné z dostihové školy v chuchli (obor: Chovatelství se zaměřením na dostihový sport) pak jít na vysokou školu veterinární? Od 3. ročníku tam je i předmět veterinářství... Jediné co zde mají napsáno je:
"Absolventi, kteří úspěšně vykonali maturitní zkoušku, mohou žádat o přijetí na vyšších odborných školách nebo vysokých školách převážně zemědělského zaměření."
Na koni jezdím už cca 3 roky a něco, takže to není jen momentální "nálada", že by se mi zalíbili koně ;).
Mám na to, když jsem teď měla průměr 1,47? :(.. Nebo na tohle všechno mám radši zapomenout? :(..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.13 15:34

Když si budeš věřít a opravdu o to stát, zvládneš to. Pokud je to opravdu Tvůj sen, jdi za tím, i když Ti rodiče nevěří (možná jim vadí jen ten internát, ale pokud bydlíš v Praze, tak by se to dalo nějak vyřešit, ne?)

Jinak s tímto průměrem by ses tam měla určitě dostat.

Moc držím palce, je to moc hezká práce!

P.S. Knížky To by se zvěrolékaři stát nemělo od Jamese Herriota patří k mým nejoblíbenějším!

Ohodnoceno: 1x

Od: pb®
Datum: 12.02.13 16:49

Nemyslím, že by učiliště v Chuchli připravilo člověka na studium na vysoké škole. Všeobecně se na vysokou školu jde nejlépe z gymnázia. Pokud jezdíš už 3 roky, tak to pořád je momentální nálada a s takovým průměrem bych na kydače hnoje vážně nešla. Jednak by to byla škoda a jednak je to velmi těžká a špatně placená práce. A také si myslím, že kdo má rád koně, nemůže to prostředí v Chuchli a všeobecně ve sportovních stájích vydržet. Koně neustále zavření v boxech, co neznají výběh, nebo jen 20x20m vedle silnice. Ježdění tak, že jim člověk visí za hubu, nad rámec fyziologických schopností koně, které pak často končí zraněním (a nebo smrtí) a vyřazením ještě před tím, než kůň dosáhne vrcholu sil. No zkrátka našla bych si gymnázium nebo nějakou střední školu a o studiu zaměřeném na zvířata uvažovala až v rámci vysoké školy. Buď tu veterinu nebo zemědělku.

Ohodnoceno: 0x

Od: susenka*
Datum: 12.02.13 17:36

Ahoj, jsem v devítce a taky chci být veterinářka. Podávám si přihlášku na gympl, z něhož chci jít pak na vysokou veterinární školu do Brna. Takže moje rada zní, dej si přihlášku na gympl ( to určitě u vás v Praze nebude problém).

Od: ver14
Datum: 12.02.13 19:24
Tak děkuji všem za odpovědi. Na gympl se mi moc nechce, ale tak když to bude tak nejlepší, abych mohla na veterinu jít, tak to ráda přežiji :).
Od: 321
Datum: 13.02.13 12:35

Ahoj..taky jsem se bránil gymplu, ale nakonec nic jiného nepřicházelo v úvahu. Naši taky nechtěli žádný internát a tak sem nakonec dojížděl, ale vyplatilo se a nyní se chystám na VŠ.
Průměr 1,5 není žádná katastrofa a pamatuj, že když něco opravdu chceš, tak to dokážeš. ;) Na některé gymply berou i čtverkaře a podívej kam to třeba pak někteří dotáhli- dál než někteří šprti, mají svoje firmy a jsou za vodou..*haha* Všechno záleží na tom, jak své schopnosti uplatníš, né na tom jak ses učila na základce :)

Od: bazuza
Datum: 12.02.13 23:33

Chuchli bych ti určitš nedoporučovala, obvzlášte ty koně tam a paní mistrová je taky pěkná ... . Pokud chceš na VŠ v Brně, tak bych ti doporučovala gymnázium s přírodovědným zaměřením př. Botičskou (gybot.cz) nebo kterékoliv jiné gymnázium, pokud máš cíl VŠ, tak bych do Chuchle nešla...jinak zkus prohledat ifauna.cz v sekci koni se nekdy ted chuchle řešila

Datum: 13.02.13 14:52

Dcera mé kamarádky studovala gympl a pak VŠ veterinární v Brně. Skončila loni. Přestože bydlí v krajském městě s velikou veterinární nemocnicí a několika veter. klinikami, místo nesehnala. Když nechtěla skončit na pracáku, vzala nakonec místo v ordinaci 50 km od bydliště, v jiném kraji. Práce se jí líbí, ale projezdí mnoho peněz.

Dostihová škola je podle mě určená spíš pro budoucí jezdce a na VŠ Tě nepřipraví. Ta veterina je tam asi spíš proto, aby žokejové měli povědomí o chorobách a úrazech koní. Ale kde se naučíš o drůbeži, psech, kravách, hlodavcích a dalších zvířatech? Myslím si, že by byl lepší ten gympl, případně, co vím, dobrá střední vet. škola je v Hradci Králové, když jedeš od Prahy do centra /Pražská třída/.

Známky máš slušné a když chceš za něčím jít, nedej se. Je to rozhodně lepší, že víš, co chceš v budoucnu dělat, než o tom nemít žádnou představu. To chválím. Jaga.

Od: ver14
Datum: 13.02.13 17:44
Mockrát děkuji za odpověď :).
O té škole v Hradci sem přemýšlela. Chodila tam dokonce paní u které jezdím na koni a říkala, že to tam bylo super. Cesta by mi tam ale trvala cca 2 hodiny a každodenní dojíždění by bylo asi náročné. Nevadilo by mi to> třeba bych se při cestě učila, ale kdybych to rodičům oznámila (dojíždět takovou dálku), tak mi řeknou, že sem se zbláznila a chtěli by mě vidět, jak vstávám v 5. hodin, abych to stihla... :(
Chtěla sem jen vědět, zda by bylo možné jít na tu dost. školu a pak na vysokou veterinární. Jak vidím, nebyl to moc dobrý nápad.
Tak děkuji za odpovědi.
Datum: 13.02.13 17:49

Nedělej si starosti se současným školím průměrem. Učíš se předměty, které Ti vnutil stát a navíc ne vždy to opravdu vystihuje Tvou snahu.

K druhé otázce, ano můžeš klidně jít na vysokou za měřenou na veterinu, a to z jakékoli školy, pokud uděláš přijímačky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.