Studiu geografie a kartografie - matematika

Od: Datum: 24.09.12 20:18 odpovědí: 2 změna: 24.09.12 20:57

Dobrý večer.Neměl by někdo radu.Syn se bude hlásit příští rok na VŠ.Chci se zeptat, jestli je na oborech Geografie a Kartografie zapotřebí ovládat matematiku, chemii a fyziku.Tyto předměty totiž dělají synovi velké potíže, zatímco zeměpis mu jde skvěle.Musí se tedy rozhodnout pro obor bez těchto předmětů.Předem díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 24.09.12 20:31

Minimálně matematiku bude v oboru kartografie nutně potřebovat nejen ke studiu, ale i k práci...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: filuta*
Datum: 24.09.12 20:57

Syn by určitě udělal přijímačky. Tam si můžete vybrat ze zeměpisu, nebo matematiky. Problém je pak v matematice se statistikou a matematickou geografií. Ve fyzické geografii je také trocha chemie, ale to se dá. Hodně se klade důraz na fyziku a v prvním ročníku je polovina obsahu v matematické geografii astronomie, slapové jevy atd.
Kamarád na tom byl podobně. Bavil ho zeměpis a mapy obecně (skaut), ale v prvním semestru nezvládl výše zmiňované přeměty spojené s matematikou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.