Gymnázium-a 4 nebo 8 let

Od: Datum: 24.09.12 17:02 odpovědí: 5 změna: 24.09.12 19:23

Gymnázium je od šesté třídy kolik musím mít průměr aby mě vzali.A když bych na gymplu chtěla být jenom 4 roky je lepší tam zůstat a nebo odejít


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 17:48
avatar

Zdravím, tvůj dotaz je dost chaotický. Víceleté gymnázium je buď od šesté třídy, tj. poslední rok na ZŠ je pátý, pak jdeš na gymnázium, nebo ještě existují také víceletá gymnázia, na které nastupuješ jako do sedmé třídy. Pak existuje samozřejmě normální čtyřleté gymnázium, na které nastoupíš po ukončení ZŠ. Jaký musíš mít průměr, aby tě vzali? To záleží na té dané škole, na kterou se hlásíš. Zjisti si to buď na jejich webových stránkách nebo tam zajdi osobně. Některé gymnázia neberou na průměr, ale všichni žáci musí vykonat přijímací zkoušku. Tuto poslední větu: A když bych na gymplu chtěla být jenom 4 roky je lepší tam zůstat a nebo odejít, vůbec nechápu, takže na ni nemůžu odpovědět. Anzionka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 18:40

Jak která škola. Většina má přijímací zkoušky.

Ano po 4 letech lze přestoupit na jinou střední školu.

Záleží na Tobě zda zůstaneš. V každém případě je gympl ideální příprava na VŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 18:44
avatar

Ovšem upozorňuji, že s tímhle pravopisem můžeš zapomenout na jakýkoli gympl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: manasek*
Datum: 24.09.12 18:56

Pokud to dobře chápu, tak se ptáš na 8-leté gymnázium, na které se přestupuje po páté třídě. Některé gymnázia mají za průměr plusové body. Upřímně doporučuji, jestli se chystáš na gymnázium, na vysvědčení mít známky jedničky nebo dvojky.
Ohledně přestupu na jinou školu záleží na tom, v čem chceš pak dále pokračovat. Gymnázium je ideální, když se chystáš na VŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 19:23

Na osmiletý gympl je docela nával, takže buď musíš být supr inteligentní, abys oslnila u přijímaček, nebo musíš nahnat body za samé jedničky (a, samozřejmě, zároveň je potřeba velmi dobře zvládnout přijímačky). Pro ilustraci, moje holka se osmiletý gympl hlásila loni, hlásilo se přes 300 dětí, brali 33 nejlepších. Holka byla 44 a kdyby si byla bývala nenechala dát dvojku z angličtiny, mohla být 34 - tedy těsně pod čarou a s reálnou nadějí na přijetí na základě odvolání. Těch 10 dětí, co bylo před ní, sice napsalo přijímačky hůř, ale měly body za samé jedničky. A jestli si dobře vzpomínám, tak z přijatých 33 dětí všechny měly za prospěch na základce plný počet bodů, tedy měly samé jedničky. I když kamarádky kluk se na gympl dostal i s jednou dvojkou, ale zas naprosto vynikl při přijímačkách.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.