Tělocvik a doktorka

Od: Datum: 06.01.13 16:18 odpovědí: 7 změna: 09.01.13 16:01

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Teoreticky vzato, kdybych přestoupil na jinou školu, mělo by to jeden háček a to je tělocvik. Jelikož jsem na tom fyzicky špatně (již vrozené). Konkrétněji hodně omezený pohyb - něco jako udělat dřep je opravdu vysoký cíl. Není asi den, kdy by mě něco nebolelo. Nicméně samotná doktorka mě omluvenku z tělocviku nenapíše (odpověd bude, at mám více pohybu), ačkoliv ani na jedné ze 4 rehabilitací si semnou nevěděli moc rady.

A co se týče pohybu, tak jsem zkoušel různé sporty a změna žádná. Prostě jednou to tak je a cvičení může být jakékoliv, ale nepomáhá nic. Jenomže to co se dělá na tělocviku rozhodně zvládat nebudu (tady na té škole už mě učitelé poznali a tak to do určité míry tolerují - co zváldnu, zvládnu, co ne, tak nedělám) - ale co jsem slyšel, tak na nové škole je tělocvik daleko obtížnější.

A to mě trochu štve, protože tahle škola je daleko na menší úrovni, než na kterou mám možnost přestoupit. Na druhou stranu ale tady už mě znají a nevím jak by mě v tomto ohledu tolerovali tam.

Proto bych se chtěl zeptat na možná řešení. Ačkoliv mi to příjde jako bezvýchodná situace.

Předem děkuji za odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.13 16:20
avatar

zkus to pres reditele , co bude vyzadovat , aby te uvolnil z TV. Jinak posudek doktor specialista

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 16:31

Dobrý den,

pokud jsi na střední škole, která není přímo nějakým způsobem zaměřená na sport(např. Gymnázium olympijských nadějí), tak Ti mohu osobně potvrdit, že se na tom tělocviku až tak nebazíruje. Ano, osnovy jsou, ale většinou se k tomu přistupuje tak nějak zlehka, ale třeba na škole, kam chceš přestupovat, to bude opravdu obtížnější. Myslím, že by ses měl rozhodně vyhnout nějakému oboru, kde budeš tělocvik bezpodmínečně potřebovat, to by pro Tebe bylo utrpením.

Jinak - posudek Ti asi opravdu praktická lékařka nenapíše, s tím musíš jít k nějakému specialistovi - nevím, ale pokud máš takovéto problémy, jistě chodíš ještě někam jinam, než k praktické lékeřce - mně například uvolnění vždy napíše neurolog.

Jak radí rádce nade mnou, tak si zjisti podmínky u ředitele školy, pokus se mu společně s rodiči vysvětlit situaci a případně to zkonzultujte i s tamním tělocvikářem a jistě se nějak dohodnete.

Pokud opravdu děláš jen některé věci a nějaké ne, tak na to jistě musíš mít nějaký "papír", takže si zajdi k tomu, kdo jej vystavil, to bude nejlepší.

Jinak by bylo asi vhodné slovní hodnocení, aby Ti to nezhoršovalo známku - já ho měl na základce také, ale nevím, jestli je možné i na střední škole.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.13 16:35
avatar

Máte-li vrozený omezený pohyb, tak je to divné, že doktorka vám nenapíše do tělocviku úlevu. Zkuste za ní ještě jednou zajít, a vysvětlit jí situaci. Jako je pohyb a pohyb. V tělocviku ve škole je to pohyb nucený. Ne každému vyhovuje běhat jak šílený 5 km nebo házet koulí do dálky, a ještě být navíc z toho i zkoušen. Jste v nevýhodě. Nic jiného mě nenapadá. A co odborní lékaři, chodíte k někomu takovému?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.01.13 17:10

studentrp - nezlobte se na mě, nemyslím odpověď ve zlém. Ale vaše podání problému je nelogické. Připadáte mi, že jste líný a tělocvik vás nebaví.

Máte-li vrozenou vadu, máte fůru dokladů o kontrolách vašeho zdravotního problému. Po každé rehabilitaci vás vyšetří lékař a dá vám zprávu a v ní je co zvládnete, co ne, jak se stav zlepšil nebo zhoršil. ...že si s vámi na rehabce nevěděli rady = blbost, vždyť rehabilitují i ležáci. Rehabka sama nic nezmůže když pacient nechce, soustavně doma neprovádí doporučené cviky ... tak se v rámci možnosti začněte hýbat ... a hurá na školu jež si myslíte, že by vás bavila.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.13 17:44
avatar

Myslím, že jste dost negativistický a vůči svým pohybovým problémům pasivní. Jak už je psáno v předchozím příspěvku, pokud rehabilujete, musíte mít nějaké zprávy - a s těmi není přece problém zajít za ředitelem a domluvit úlevu z tělocviku.

Ale stejně si myslím, že pokud byste opravdu chtěl, tak byste ten tělocvik zvládl. Jsou lidé, kteří jsou na tom mnohem určitě hůř jak Vy, a bojují - snaží se začlenit mezi zdravé. Určitě by tělocvikář měl pochopení k Vašim omezením, a prostě byste cvičil tak, jak zvládnete. A určitě by Vám to zvedlo sebevědomí, že se nevylučujete. Je to prostě všechno o vůli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 16:08
avatar

Ne každý z nás je Frištenský, na druhou stranu chce to zatnout zuby a trochu chtít.

Kamarád přišel při havárce o nohu nad kolenem. Při nedávném setkání a popovídání mě překvapil, že chodí do práce, dělá na soustruhu a to VESTOJE! Když jsem se podivila, že je tedy borec, povídá: Víš, nemusel bych, je to trvalé poškození, ale já bych doma a bez práce prostě nevydržel.

Jen mě napadla jedna věc, možná pitomá, ale stane se to každému: Jste někde v přírodě a najednou potřebujete "na velkou". Když ani neuděláte dřep, jak tu potřebu vykonáte? Přece ji do kalhot nepustíte!:DNebo ano?

Třeba nezvládnete úplně všechno na jedničku, ale když se budete snažit, budete mít dobrý pocit, že nejste mimo kolektiv /při tělocviku to je obzvlášť markantní/, a uvidíte také, že ty výsledky budou postupně lepší a lepší.

Jaký byste to byl jednou tatík, když byste se nedokázal se svými dětmi honit mezi stromy, přeplavat rybník, válet sudy či učit je kotrmelce! *cert*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: why
Datum: 09.01.13 16:01

pokud máš nějaké zdravotní omezení tak bys do určité míry cvičit neměl.A to ti pak doktorka MUSÍ NAPSAT OMLUVENKU nebo tak něco..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.