Nošení šátku na hlavě do školy

Od: Datum: 22.09.12 22:39 odpovědí: 10 změna: 23.09.12 13:04

Dobrý večer,

mám dlouhé vlasy a asi před rokem a půl se mi objevila lupénka po celé hlavě. Mám s tím velké problémy.

Ložiska se odšupují třeba po umytí a vyčesávání bere moc času. Navíc když si to sám poškrabu, tak to vypadá, jako kdybych měl lupy. Tak jsem se rozhod, že se asi ostříhám úplně dohola.

Jenže to mi pak na hlavě budou vidět ta ložiska lupénky. Tak mě napadlo, že bych si pořídil šátek. A nosil bych jej pořád.

Jen nevím, jestli mi to ve škole dovolí (chodím na střední školu). Vím, že nejsou povolené kšiltovky ani čepice. Na googlu jsem hledal ve školním řádě a některé školy mají zákaz nošení čepice, kšiltovky a šátků. Prostě všechny pokrývky hlavy.

Ve školním řádě mojí školy se o tom nezmiňují vůbec. Ale bez šátku bych to opravdu nešlo.

Jinak je mi docela líto těch vlasů, mám hodně dlouhé a rostly mi asi 6 let.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 22.09.12 22:49

Ze zdravotních důvodů je dovoleno leccos... ;)

Podle mne se stačí s vedením školy domluvit, s papírem od lékaře ale nebudou kantoři diskutovat určitě... Jen - nrebudeš pak příliš přitahovat pozornost? - v některých kolektivech to nedělá dobrotu...

doplněno 22.09.12 23:07:

Já se někdy holím, někdy stříhám tak na 1 mm - zhruba jednou za měsíc, nad centimetr (to je asi ten měsíc) už považuju vlasy za nepohodlně dlouhé...

:-D

doplněno 22.09.12 23:27:

Jo - mimochodem, pokožku s ohnisky lupenky asi nebude vhodné holit - lepší by bylo použít zastřihávací strojek...

Ohodnoceno: 3x

Od: daniks
Datum: 22.09.12 22:55

O tom papíru od doktorky jsem taky přemýšlel. Pozornost mi nevadí, zvykl jsem si :)

Takže asi do toho půjdu, ale je mi líto těch vlasů. Ikdyž stejně mi hodně vypadávaj.. Vždycky po sprše když si je češu, tak je toho fakt dost. Se divím občas, že tam ještě něco mám. Ale když si představím, jaká to bude pohoda... ráno žádné česání :)

Mimochodem, nevíte za jak dlouho naroste 1 cm? Jinak ke kadeřnici chodit nechci. Strojkem to snad zvládnu sám naholo nebo ne?

Od: pepr®
Datum: 22.09.12 23:23

Vlasy rostou průměrně asi 1cm za měsíc. Ale nerostou pořád, občas si dají pauzu. A ještě se nepřišlo na to proč :)

A pokud jde o to, že Ti hodně vypadávají vlasy. Někde píšou, že za nadměrné se považuje nad 100 vlasů denně a jinde zas, že například po umytí může vypadnout až 300 vlasů, na lidské hlavě přitom roste přibližně kolem 100 000 vlasů, 180-330 vlasů na cm².

Takže zkus si tak letmo spočítat kolik ve sprše najdeš vlasů. Stovka to určitě nebude ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.09.12 23:38

No tak počítat se mi to nechce :-D ale stovka to asi určitě nebude. Ikdyž při tom česání je toho pak taky celkem dost. Navíc já jaksi nemám nervy to česat vklidu, když se hřeben zadrhává, tak pořádně trhnu :D Jeden hřeben to nepřežil, si na mých vlasech vylámal skoro všechny zuby.

Datum: 22.09.12 23:34

Asi jo, určitě si ho pořídím. Už se těším na tu pohodu. . Jinak snad mi ten šátek nebude padat. Kdyžtak vteřinové lepidlo to jistí ;-D

Datum: 22.09.12 22:54

Dobrý večer. Promluvte si o tom s vedením školy. Ze zdravotních důvodů, lze udělit i výjimku. Jen bych to udělala dřív, než se dáte ostříhat. Abyste se potom necítit třeba hloupě. Myslím si ale, že by Vám mohli vyjít vstříc a povolit Vám mít na hlavě šátek ze zdravotních důvodů.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.09.12 22:58

Jo děkuju za radu, určitě se stavím za ředitelkou.

Jinak máma říkala, že do budoucna až budu hledat povolání, můžu kvůli tomu být v nevýhodě. Co si o tom myslíte?

Ten šátek bych chtěl nosit už napořád. Jakmile vlasy trochu dorostou, zase to úplně oholím.

Datum: 23.09.12 05:55

Lupenku se stále nedaří úplně vyléčit. Ale projevy se dají určitě zmírnit, ne-li uspat. Předpokládám, že se léčíte u dermatologa.

Tudíž mažete různými přípravky. Nedostal jste již doporučení od kožního, aby jste se ostříhal? Ta léčba a následná péče o vlasy bude o hodně jednodušší.

Nedivte se, že pokud rozčesáváte vlasy stylem ,, trhnu, až zlomím hřeben ,, tak jich jde plno pryč, pokožka je narušená lupénkou a ty vlasy nedrží.

Nechte se ostříhat v od maminky, tety, sestřenice, babičky. V klidu si sednete a necháte vlasy ostříhat pěkně někoho jiného, sám to nedělejte, aby jste se nezranil, a aby byl výsledek pěkný. Též lupénka chce pohodu, klid žádné stresy. Rodina to stejně ví, že máte tuto nemoc, tak ji požádejte o pomoc. Takže, když si uděláte tohoto spojence, uvidíte, že po psychické stránce se trochu uleví, není nad to, vypovídat se. Už že jste tady na poradně je dobré.

Ten šátek Vám může ve škole spadnout, nebo někdo strhne, tak ať je jistota, že nebudete mít nějaké zuby.

Vteřinové lepidlo raději ne! Spolužáci to asi vědět nebudou, zezadu se přiblíží a strhnou šátek i s kůží. Au, au. Pak se budou dlouho bavit ne o lupence, ale o lepení šátku na hlavu.

Podívejte se na stránku poradna heureka.cz, lupenka ve vlasech, odpověď od Svatavy. Doporučuje starý recept, domácí sádlo a salicilový líh. Než nějaké kortikoidy...

doplněno 23.09.12 06:45:

Ještě jsem si vzpoměla. Byla jsem v lázních na Moravě. Léčí se tam vodou tzv. solanka. Je nejen na pohyb, ale i na ekzémy, lupénku.

Takže doporučuji zkusit i tento přírodní způsob léčby. Zadejte a objednejte si ,, Dárkovská jodobromová sůl,,

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.09.12 10:56

Já si myslím, že o té mrše, lupénce, víš naprosto všechno. Jen se tichounce zeptám: Znáš šampon http://www.samoleceni.cz/5011…4/polytar-liquid-liq.1x150ml. cca 100 kč v každé lékárně bez předpisu. Když ho nebudou mít, objednají ho do druhého dne.Je skvělý, opravdu uklidňuje. Smrdí sice jako pix dehtem, ale ten smrad necháš v koupelně. ;) Zajdi za třídní a klidně jí to řekni. Určitě proti šátku nebude nic namítat a ve sborovně to řekne všem. Jsi úžasný, že to takhle bereš, mi to trvalo mnohem déle. Držím ti všechny palce. Hodně štěstí *palec*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.09.12 13:04

Od kožního mám předepsané nějaké masti na hlavu, ale nesnáším je, takže nepoužívám.

Poslední měsíc a půl držím dietu, díky které mi to skoro celé zmizelo, na hlavě se něco objeví vždycky tak po týdnu.

Tady jde spíš o to, že mě už nebaví o ty vlasy pečovat. Vím, že bez vlasů budu vypadat mnohem hůř, ale ta pohodo mi za to stojí.

Snad nikoho nenapadne mi ten šátek strhávat, ale znáte to, lidi jsou hovádka.

Jinak díky moc za vaše odpovědi.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.