Zkušenost s přestupem ze SŠ během druháku

Od: Datum: 06.01.13 15:58 odpovědí: 2 změna: 06.01.13 17:44

Ahoj, chodím na Obchodní akademii do Olomouce- obor Ekonomické lyceum. Jsem ve 2. ročníku a cítím, že v té škole je to pro mě den ode dne horší. Mám hlavně problém s matikou a i učitelkou. Myslíte, že je možné přestoupit na jinou školu i v průběhu 2. ročníku. Nebo je pro mě jediná možnost a to jít jinam od začátku dalšího roku?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petapeta*
Datum: 06.01.13 16:08

Ano, je možné v průběhu školního roku přestoupit na jinou školu.

O přestupu žáka střední školy do jiné střední školy rozhoduje ředitel školy, do které se žák hlásí. V rámci rozhodování o přestupu žáka, zejména pokud má při přestupu dojít ke změně oboru vzdělání, může ředitel školy stanovit rozdílovou zkoušku a určit její obsah, rozsah, termín a kritéria jejího hodnocení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 17:44
avatar

Problém s matematikou nevyřešíš přestupem na jinou školu. Matematika na OA není nijak zvlášť náročná, na jiném typu školy může být mnohem náročnější.

V čem spočívá problém s učitelkou? (Přestupem se můžeš zbavit jedné učitelky a narazit na 3 další.)

Podaří-li se ti najít školu, na níž je matematika méně náročná (což se mi nejeví pravděpodobné), můžeš mít problémy s jinými odbornými předměty.

___ Přestup v průběhu 2. ročníku možný je, ale počítej s tím, že bys vedle nových spolužáků a zvykání si na jiný styl práce a učení musela zvládnout rozdílové zkoušky z předmětů, které jsi na OA neměla.

Dohodni se s rodiči a společně se obraťte na ředitele zvolené školy. S ním se pak domluvíte na dalším postupu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.