Poplatky na VŠ a VOŠ

Od: Datum: 21.09.12 13:06 odpovědí: 2 změna: 22.09.12 14:37

Dobrý den, suduji VOŠ, mám ukončený první ročník a nyní čekám miminko a nevím, zda je pro mě lepší ročník ukončit, nebo jen přestoupit na individuální studijní program a doufat, že když to letos nezvládnu tak budu moc opakovat ročník. Jedná se mi hlavně o novelu zákona, která má údajně platit od příštího školního roku (2013/2014), kdy se budou za VŠ a VOŠ platit nemalé peníze a když si prý studium odložím, tak bude tato novela platit i pro mě a budu si muset zbylé dva roky zaplatit, kdežto, kdybych zůstala i tento rok jako studentka, tak by se mě to netýkalo. Chtěla bych se zeptat, zda-li je to pravdivá informace o zavedení velkých poplatků za studium VŠ a VOŠ, nebo je to jen fáma a nemusím se bát si tento rok odložit.

Děkuji za vaši odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.09.12 07:55
avatar

Ono, člověk by měl první přemýšlet a pak si dělat děti, přehodnotit situace, ... , teď je docela těžká doba. Určitě bych neukončoval studium a přešel třeba na dálkové.

Pánům u moci ještě není zas tak ještě jasné, co a jak bude odkdy, atd.

Jeden návrh byl takový, že stávající studenti VŠ nebudou muset platit poplatky za studium, tedy ti do 26 let.

Toť má rada

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.12 14:37
avatar

O fámu nejde, tato vláda by poplatky ráda zavedla. Ale je otázkou, kdy a v jaké podobě se jí podaří poplatky prosadit, případně, od kdy by se měly začít platit. Já bych situaci řešila individuálním studiem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.