Filozofická úvaha - v čem je rozdíl?

Od: Datum: 19.09.12 20:04 odpovědí: 3 změna: 19.09.12 20:35

Ahoj všem,

mám za úkol zpracovat filozofickou úvahu... potřeboval bych vědět, v čem se liší filozofická úvaha od té normální...

Mám téma: Smrt (obecně) a už jsem si udělal myšlenkovou mapu. Přemýšlím tam o různých formách smrti, převtělení smrti, srovnávám ji s pojetím v ostatních kulturách, vložil jsem tam svůj názor na smrt - co se děje po ní - a přidal jsem další "teorie"... (převtělování apod), pouvažoval jsem o známém "bílém světlu", přehrání celého života před smrtí, uvažoval jsem o tom, kdy vlastně nastává smrt (zda je to, když se srdce zastaví, atd... ), zmínil jsem myšlenku týkající se smrti a tabu ve společnosti, poměr mezi narozeními a smrtí - co kdyby byla duše jeden celek, která se dělí mezi ostatní lidi... apod... je toho více.

Nejsem si však jist, zda se jedná o filozofickou úvahu. Za sebe můžu říct, že se mi zdá, že má docela hloubku a probírám to téma opravdu podrobně, mnohdy až mysticky, ovšem vždy s (alespoň částečným) vědeckým podložením - filosofie je přece matka věd, ne?

Potřebuji jen vědět, jak se liší filozofická úvaha od té normální.

Díky moc za pomoc :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 19.09.12 20:08

je smrt a nic víc , prostě ende *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 19.09.12 20:15

Filozofická úvaha představuje subjektivní myšlenky autora, bez jakéhokoliv opodstatnění, často i smyšlené, nezaložené na pravdě. Autor si pohrává se svými myšlenkami.

Normální úvaha nevychází z osobních názorů a domněnek. Každé tvrzení v úvaze se dokládá odkazem nebo citací ze zdroje informací. Čerpá z dostupné literatury.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fubrno
Datum: 19.09.12 20:35

Rozumím, děkuju za vysvětlení

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.