Skandinávské jazyky a jejich studium

Od: Datum: 17.09.12 21:10 odpovědí: 3 změna: 17.09.12 22:16

Zdravím

Již dlouhou dobu hořím touhou poznat Skandinávii. Chtěl bych se začít učit Skandinávský jazyk. Zatím vede Norština, která je prý ale těžce srozumitelná. Slyšel jsem, že podobnost Norštiny a Švédštiny je asi jako Čeština a slovenčina. Ze hry není ani Dánština. Myslím, že buňky na jazyky asi mám, domluvím se bez větších problémů anglicky a o základních tématech dovedu hovořit i německy. Jde mi zejména o informace ohledně náročnosti jednotlivých Skandinávských jazyků, možnosti jejich uplatnění v profesi a studiu v kombinaci s angličtinou. Budu rád pokud doporučíte i studijní materiály a knihy pro samouky. Díky za jakékoliv odpovědi.

Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.12 21:34
avatar

Narazil jsem na tohle:

http://norge.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 21:44
avatar

Švédština a dánština prý jsou fajn, ale říká to osoba, která je do nich blázen, tak možná trochu s rezervou :) Učila se na ff uk.

Nějak nezmiňujete finštinu? Jinak islandština (pokud by patřila do výběru taky) je (zcela objektivně) masakr, snad vede i nějaké žebříčky obtížnosti.

doplněno 17.09.12 22:44:

Jo, a maďarština je v těch žebříčcích taky hodně vysoko, akorát tu nebyla v nabídce ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 22:16
avatar

Ona finština je z jiného soudku. Ty skandidávské jazyky jsou germánské, a to (prý, ale asi je to pravda) dost podobné. Naproti tomu finština je ugrofinský jazyk, v Evropě nejbližší maďarštině. Tedy ne tak blízký, že by Fin Maďarovi rozuměl, nejbližší strukturou a melodií řeči. Když Maďar slyší finštinu z dálky, tak, že nerozeznává jednotlivá slova, typne si, že slyší maďarštinu.

Jinak na okraj, norštiny jsou dvě, bokmål [ˈbuːkˌmɔːl] a nynorsk [ˈnyːˌnɔʂːk]..

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.