Státní maturita

Od: Datum: 17.09.12 10:57 odpovědí: 2 změna: 20.09.12 13:16

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně možností ve státní maturitě. Mám ukončenou střední školu a kromě matematiky také všechny maturitní zkoušky. Bohužel matematiku jsem neudělal ani na potřetí, což je konečný pokus. Jiní, zase tvrdí, že do 5 let mám právo na dokončení maturity, ale já se domnívám, že toto platilo před maturitou státní. Chtěl jsem jít na konzervatoř v Budějovících, už jsem měl zjištěné talentové zkkoušky a chystal se studovat operu. Najednou je konec a já nevím jak pokračovat. Má cenu se odvolávat? Já jsem rok na úřadě práce a teď ještě tohle, pořád jsem dřel matematiku a věřil, co byste dělaly na mém místě děkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petapeta*
Datum: 19.09.12 22:40
 

Klidně jste se mohl ucházet o studium na konzervatoři. Konzervatoř v Českých Budějovicích je odborná škola, ve které lze získat úplné středoškolské vzdělání s maturitou. Takže pro přijetí na konzervatoř maturitu mít nemusíte.

Dle § 75 školského zákona lze závěrečnou zkoušku vykonat nejpozději do 5 let od úspěšného ukončení posledního ročníku vzdělávání. Ale to se týká pouze těch, kteří se zkoušky vůbec neúčastnili.

 
Od: 008*
Datum: 20.09.12 13:16
 

Pokud neuděláte maturitu ve 4. ročníku, pak máte další tři pokusy každý další rok. Na konzervatoř v Budějovicích jít můžete, protože se jedná o střední školu, tudíž stačí mít dokonečnou základní školu.

Mimochodem, na kterou střední školu jste chodil, pokud to není tajemství?

doplněno 20.09.12 13:18:

Omlouvám se, ne tři pokusy za rok, ale spíše jsem měl napsat, že máte prostě tři roky na to, abyste udělal maturitu. V každém roce máte normálně k dispozici jarní a podzimní termín.

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.