Stálé kyvadlo

Od: Datum: 16.09.12 17:53 odpovědí: 5 změna: 17.09.12 18:59

Dobrý den,
ve škole mám úkol vymyslet nějaký kinetický objekt. Napadlo mě něco s kyvadlem a zajímalo by mě jestli jde udělat z pár kusů dřeva, železa a případně pár dalších materiálů kyvadlo, které se stále kýve.
Prosím jestli víte o něčem, poaraďte nebo pošlete návod. Děkuji moc...:)

doplněno 16.09.12 18:02:

Jinak to není ukol na fyziku jak se zdá podle rubriky, ale na umělecký předmět (prostorová tvorba).. :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.09.12 18:03

"které se stále kýve" - nejde, šlo by o perpetuum mobile - a to -aspoň podle současných poznatků - nemůže existovat...

;)

doplněno 16.09.12 18:05:

Jo - šlo by udělat třeba perpetuum mobile II řádu - ale musel bys o tom napřed něco vědět - stylem "z pár kusů dřeva, železa" nejde ani to...

*smich*

doplněno 16.09.12 18:14:

Umělecký předmět - kyvadlo - tak nejlíp z nějakých starých hodin - ale ne z moc starých... *smich*

Možná bych šel cestou nejmenšího odporu a mobil ´poháněl´ prouděním teplého vzduchu (např. nad svíčkou, radiátorem...).

Datum: 16.09.12 18:09

Nejsem fyzik, proto se ptám...;).. Šlo by třeba udělat nějaký kyvadlo na nějaký princip natahovacích hodin s kyvadlem...:D

Datum: 16.09.12 19:18

Stačí když mi zaplatíš litr a můžeš se podívat tady na návod jak udělat perpetum mobile, myslím že pokud to doneseš do školy dostaneš minimálně za 1 a budeš do konce školy třídní/ školní frajer :)

http://www.youtube.com/watch?…share&list=PL01AA1E283B08149E

doplněno 16.09.12 19:20:

Disky i větráčky jsem koupil v kovosběrně za 6 korun...

Propojením několika větráčků v tubusu llze zvýšit jejich efektivitu...

Jako vetrání pro koloběh vzuchi ve skříni od PC stačí...

Datum: 17.09.12 18:19

Helle díky moc, tohle se mi líbí a možná to i použiju...;)...:)...když se mi to povede, tak sem hodím odkaz...;)

Datum: 17.09.12 18:59

A kde koupím tu knoflíkovou baterii, která je tam dokonce vidět *smich*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.