Autotrofie, heterotrofie - co to znamená?

Od: Datum: 16.09.12 13:24 odpovědí: 3 změna: 17.09.12 16:14

Dobrý den, na internetu se marně snažím najít nějakou \normální\ či jednoduchou definici autotrofie a heterotrofie.Bohužel veškerý nalezený materiál je na mě až příliš odborný a složitý.Najde-li se někdo přes biologii a poradí mi,budu mu vděčný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.12 13:54
avatar

Autotrofní organismy - jsou schopné přeměňovat dostupné anorganické sloučeniny na látky organické( zelené rostliny, řasy..)jsou také schopny fotosyntézou vázat světelnou energii v chemickou.

Heterotrofie - nejsou schopny samy vytvářet organické látky z anorganických látek a jsou proto ve své výživě závislé na existenci autotrofních organismů. Jedná se o všechny organismy s vyjimkou některých chemosyntetizujících bakterií a zelených rostlin schopných fotosyntézou organické látky vyrobit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.09.12 14:04
avatar

Autotrofie - schopnost organismů zajistit si potravu sám. Zelené rostliny např. vyrábí "potravu" tím, že mění oxid uhličitý a vodu na kyslík a cukr (tomu se říká fotosyntéza). Ta potrava je pro ně cukr. Předpona "auto-" zamená udělat si sám, něco jako autoerotika.

Heterotrofie - potravu onen organismus získá tím, že sežere nějaký jiný organismus nebo rostlinu. I my jsme heterotrofní, stejně jako většina zvířat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.09.12 16:14
avatar

Ještě dodám, že -trofní je z řeckého τροφος = jídlo

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.