Angličtina-co to znamená?

Od: Datum: 12.09.12 19:50 odpovědí: 3 změna: 17.09.12 23:12

Dobrý den, dělám úkol na Aj a nevím si rady s jednou větou. Ukolem je doplnit zbytek věty podle mě. Věta zní: After class, I would like...ale nechápu znamená to že po škole(ještě to odpoledne) ráda to a to nebo celkově po ukončení studia?

Také ještě bych potřebovala poradit s tím že bereme slovesné tvary, takové to kdyz jsou dvě slovesa po sobě tak to druhé bude mít ing nebo bude v infinitivu? No a já chápu že se to dělí na nejaké slovesa po kterých je tvar ing(agree, decide,..) a po zase jiných inf.(avoid, can´t face,..). A pak jsou remember, forget, stop a try po kterých se musíme rozhodnout my, ale už moc nevím podle čeho. A ještě také nechápu kdyz to není modální sloveso, ani takové to love,hate,... ani to ke kterým máme to zordelené a je to třeba sloveso fly takk nevím v jakém má být tvaru?

Omlouvám se za zdlouhavý popis, budu za cokoliv vdecna. Dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.12 20:20
avatar

podle měto znamená "po skončení hodiny=vyučování" ráda: nakupuji (shopping), odpočívám (relaxing), běhám venku (jogging), setkávám se s přáteli (meeting friends).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.12 20:35
avatar

Je to odpoledne, po výuce.

Fly (nebo jiná významová slovesa) s druhým slovesem být nemůže, takže ho nemusíte řešit.

Remember, stop.. mají s ing (vzpomínám si, jak jsme.. přestanu dělat to a to..) a infinitivem (vzpomněl jsem si, že mám udělat.. zastavím, přeruším, abych udělal to a to..) různý význam.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pu®
Datum: 17.09.12 23:12

Stran první věty správná odpověď Dzordz, ohledně potíží s rozhodování, kdy použít gerundium ("tvar s -ing") a kdy infinitiv, Vás nepotěším - musíte se slovesa naučit z velké části nazpaměť *mala* Správně poukazuje rovněž Dzordz na různou funkci gerundia x infinitivu. Ideální je na toto příkladové sloveso "stop". "Stop smoking." = Přestaň kouřit. Gerundium zde označuje činnost, která bude (má být) přerušena. "He stopped to smoke." Zastavil se, aby si zakouřil. Infinitiv je zde účelový. Potíž je, že např. tato skupina sloves (jako "stop", remember atd.) nevymezuje, s čím se bude pojit, sama o sobě, je gerundiem, resp. infinitivem ovlivněna ve významu. Druhá skupina sloves naopak vyžaduje buď gerundium, nebo infinitiv. Avoid smoking = vyhněte se kouření, ale Alright, I agree to finish smoking (zjednodušeně: Přestanu kouřit) - tady se právě musíte opravdu nazpaměť naučit, které sloveso přitahuje který tvar. A pak jsou také slovesa, kdy je to dost jedno, např. try, love, hate... Na Vašem místě bych si udělala tři sloupce a na ty pak koukala, až by se mi vryly do paměti. A jako vždy, nejlépe číst, nebo také poslouchat písničky, vzpomínám si na klasiku z 90. let skup. Erasure "I love to hate you", nikdy už se pak nespletete ;)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.