Proč jsem stydlivá?

Od: Datum: 11.09.12 15:22 odpovědí: 7 změna: 12.09.12 15:00

ahojte všichni. mám problém, pro někoho trapný a vtipný ale třeba mi někdo pomůže.
Chodim do 7.třídy a strašně se mi líbí jeden kluk. Ten kluk s nikým nechodí, jenže já vůbec nemám odvahu mu něco říct, zeptat se ho, prostě nic.. a bojím se, že to takhle bude dál. Nejhorší na tom všem je, že ten kluk už od 5.té třídy "dolejzá za jinou holkou. A já jim ten jejich kamarádský vztah závidím. jsem vždy jako myška, ta holka je pravý opak. Co mám dělat? Jak říkám, oslovovat ho určitě nebudu, na to se moc stydím.
Díky za všechny odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 11.09.12 15:57

Milá omio, to, co prožíváš, je úplně normální a v pořádku. Tím nechci říct, že by ses netrápila, to ne. Ale pro budoucno mi věř, že ty aktivní "ranařky", které vyzvou kluka k nějaké aktivitě, nejsou ty, které pak lehce najdou správného partnera. Kluci by měli být vždy v namlouvání trochu aktivnější než holky. Holka by měla být tak trochu dobývána a ne aby vyzývala kluka, jestli s ní nechce chodit. Zkus ještě rozvážit, jestli jeho klady tak mnoho převažují nad zápory a jestli by nebylo lepší počkat - buď ti náhoda popřeje a setkáte se v takové situaci, že ta jiskřička přeskočí, nebo se objeví jiný skvělý kluk, který ocení tvoji mírnost. Pracuj na sobě, zatím jen pro sebe a uvidí se. S tímhle konkrétním klukem to prostě moc reálně nevidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.12 16:15
avatar

Všeobecně:

Výchovou to začíná i končí. Alfa i Omega. V 7 třídě máš takto závažný problém? Proboha v jaké rodině to vyrůstáš? Potřebuješ kluka? Na co? Pokud ci nedostatek lásky musí dnes děti kompenzovat na "láskách" v 7. třídě, je to zoufalý stav, ale dnes bohužel dost standartní. Děti, kterým schází láska v rodině ji hlkedají jinde. V polovině rodin k tomu dokonce povzbuzují i rodiče. Co očekáváš v lásce v 7.třídě? Odpověz si sama. Sex? No asi ne, že? Takže na cokoli jiného nepotřebuješ kluka, ale stačí kamarád nebo kamarádka. Ono zajít si na zmrzku nebo do kina, na to opravdu nepotřebuješ mít kluka. Navíc 85% kluků ze své třídy za 5 let už nebudeš ani potkávat, na 30% si skoro ani nevzpomeneš. Takže na co si teď dělat starosti? Ona má nějaká kamarádka kluka? No tak ať má! Dokonce některá má i sexuální zkušenosti. To ji závidíš? Buď jako myška, a buď ráda, že nemusíš tyto komplikované vtahy jako láska řešit takto brzo. Na to máš čas cca za 3 roky, pokud budeš mít štěstí, tak později.

K Tobě:

Vidím, že píšeš, že jim závidíš kamarádský vztah .. na kamarádství nemusí být jen dva , ale třeba i pět. Klidně se styď dál. Doporučuji Ti to. Neboj, ono to jednou samo příjde, a sama příjdeš jak na to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.09.12 17:54
avatar

Hm... tady někdo nezažil dětskou lásku... Sama jsem byla zamilovaná do jednoho spolužáka už od školky. Vydrželo to mnoho let a věřte, že opravdu nejde o nějaké kamarádství. Láska přece neznamená jen sex! A napsat, že když spolu nebudou spát, tak spolu nepotřebují ani chodit... nevinné dětské lásky jsou přece krásné a každý na ně s úsměvem vzpomíná celý život.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.12 16:25
avatar

Ahoj Omio. Stydí se spousta lidí a některé to provází celý život. Je to trochu o tom, jaké má člověk sebevědomí. Asi ho máš hodně nízké, když se stydíš projevit. Zkus si sebevědomí trénovat na různých běžných situacích. Když se stydíš s někým promluvit, chce to dodávat si odvahu postupně. Když se stydíš něco říct, řekni to! Uvidíš, že nestane vůbec nic špatného a budeš mít dobrý pocit z toho, že sis dodala odvahu a překonala sama sebe. Neboj se, že se ztrapníš. Každý občas plácneme třeba nějakou hloupost, no a co? Je třeba brát věci s nadhledem a umět se zasmát i sám sobě. Nestraň se a hlavně se s nikým nesrovnávej!Ty jsi Ty, pracuj na sobě kvůli sobě samé, ne kvůli okolí. Co se chlapce, který se Ti líbí týče, píšeš, že se mu líbí děvče, které je opakem Tebe. Má tedy prostě jiný vkus, ale to neznamená, že bys byla horší, než to děvče. Nezáviď jim kamarádství. Závist není dobrý rádce a užírá člověka zevnitř. Člověk, který závidí druhým a sám nemá odvahu navázat kontakt, kolem sebe šíří jakési podivné dusno... Přej každému to, co sama chceš, aby Ti druzí přáli. Buď kamarádská, milá a hlavně usměvavá. S úsměvem jde všechno líp a i když budeš stydlivá, lidé Tě budou mít rádi. Jednou si Tě všimne jiný chlapec, kterému budeš sympatická a bližší, než ostatní děvčata. Jen si musíš víc věřit a nebát se projevit svůj zájem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: omia*
Datum: 11.09.12 18:20

Děkuji vám všem :)
Všechny holky mají kluka.
Děkuji moc za ty rady. Chtěla bych jenom říct, že nepotřebuju ke štěstí bejt s někým a určitě si myslím,že až budu starší, že si nějakého partnera najdu. A upřímně: ani mi nevadí být sama. Tady jde jen o to, že se miu ten kluk líbí, ale chtěla bych se s ním nějak tak více zkamarádit a potom kdyžtak něco.. :)

Datum: 11.09.12 23:02
avatar

Že se Ti líbí? To přece není argument pro to, ho mít pro sebe, a už vůbec to není záruka, že krom hezké tvářičky nebo svalnaté postavy je taky hodný, chytrý a ten správný. Nevěř tomu, že všechny holky mají kluka. Nemluvím o holkách, které si nemohou vybírat, ale o takových, které by mohly. O dívkách 12 -16 let, krásných jako princezny, a přesto na kluky nemyslí. Proč asi? Jejich kamarádky po klukách koukají, nebo s nimi chodí, ale přesto jim to neschází. Prostě ví, že kluk ve 13 letech není žádný kluk, ale jen modní doplněk, popřípadě někdo u koho najdou nějaké pochopení, ale rozhodně ne lásku. Je potřeba mít koníčky, kamarádky, dobré rodinné zázemí a pak o takový problém "nemám kluka" ani nezavadíš. Tohle je třeba řešit o 15 let později, když jako zralá žena, po ukončené škole, bys měla najít partnera na celý život.

A to že se Ti líbí? Kašli na to, takových budou ještě desídky. A dobrou radu: Pokud se budeš trápit Tím, že nemáš kluka a chtěla bys ho, tak následujících 10 let ( nebo víc ) strávíš šíleným hledáním někoho, o kom si myslíš, že ho potřebuješ. Promarníš jen své mládí, nesmyslnou hombou za "někoho mít". Ono to opravdu příjde samo, a když to příjde samo, bude to mnohdy nenápadné, pomalé a už opravdu poznáš, že je to ono.

Zkus si sednou a napsat si 10 důvodů, proč je nutné mít "toho hezkého" kluka? Vynechej popis "kamarádky taky mají kluky", a uvidíš, že moc důvodů nenajdeš. ( tedy ve 13 letech )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sofinka
Datum: 12.09.12 15:00

Neboj se prostě musíš dokázat že máš na to sním bavit skus na něj promluvit alspon trochu on potom možná pozná že se ho stydí a nebo ho uplně vymazej zhlavy ...a vykašli sa na něj! Třeba sou leopší kluci naž on :)) Mylím to dobře

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.