Rámájana a Píseň o Cidovi

Od: Datum: 10.09.12 21:02 odpovědí: 3 změna: 11.09.12 07:26

Zdravím,

ve škole jsme za úkol dostali zjistit kterou postavou z lit. díla "Rámájana" se inspiroval jistý český autor 19. století k napsání literárního díla? Potřeboval bych vědět jméno té postavy, jméno daného českého autora, název lit. díla a lit. žánr tohoto díla.

Dalším úkolem bylo zjistit, který autor se nechal inspirovat dílem "Píseň o Cidovi".

Byl bych velmi rád kdyby se našel někdo, kdo by na tyto úkoly znal odpovědi. Sám jsem je zkoušel hledat, ale bohužel jsem nic nenašel.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.12 02:30

Písní o Cidovi se nechal inspirovat Pierre Corneille - "Cid". Pokud by to tedy nemusel být Čech.

Rámájanu pouze hádám, že by mohlo jít o Hanumana od Svatopluka Čecha.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.09.12 06:24

Hanuman, Svatopluk Čech, Hanuman, poesie http://cs.wikisource.org/wiki/Hanuman#X

Hanuman (1884), satirický epos zesměšňující soudobý český život i politický režim v Rakouska-Uherska (opičí král se marně snaží poevropštit svou říši), http://cs.wikipedia.org/wiki/Svatopluk_%C4%8Cech

příště hledej to, co potřebuješ vědět... napsal jsem do Google heslo : píseň o Cidovi inspirace a vyhodilo mi přes 4500 výsledků... hned první odkaz vypadá takto:

Světová literatura středověku - Český jazyk

pentcestina.ic.cz/index.php?sec=lite&inc=skola&obor...

Píseň o Nibelunzích. Nibelungové jsou ...Píseň o Cidovi. Hlavním hrdinou je ... V této písni nacháziinspiraciklasicistní autor Piere Corneille pro své drama Cid.

Ohodnoceno: 2x

Od: honza11*
Datum: 11.09.12 07:26

Díky za odpovědi

Mimochodem k té inspiraci o Cidovi jsem opravdu zapomněl napsat, že to měl být český autor, za to se omlouvám. Jinak to, že se Písní o Cidovi nechal inspirovat Pierre Corneille, jsem našel.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.