Sebechvála před třídou

Od: Datum: 10.09.12 16:58 odpovědí: 7 změna: 10.09.12 21:48

Dobrý den. Dnes jsem měl první hodinu komunikace v neodkladné péči a na úvod po nás profesorka chtěla, abychom se minutu před celou třídou chválili a říkali, v čem jsme podle sebe nejlepší a nejdokonalejší. Mně to přislo stupidní a hloupé. Rád bych se Vás proto zeptal, jestli někdo dokážete odhadnout, co tím profesorka sleduje. Díky moc za názory a přeju hezký zbytek dne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.12 17:03
avatar

Sebereflexi, sebepojetí, sebevědomí, vyjadřování před kolektivem.

doplněno 10.09.12 18:59:

Ono se v tom vyjádření před třídou hodně ukáže:) Možná i víc, než na papíře:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 10.09.12 17:06

Také jsem si to myslel. Ale přijde mi na druhou stranu hloupé, zjišťovat to takto a ne z výstupu studenta při hodinách...

Datum: 10.09.12 17:10
avatar

Dobrý den. Že by zkouška sebevědomí? V některé příští hodině po Vás může třeba chtít, abyste o sobě mluvili naopak, sebekriticky. Podle toho, o jakých svých vlastnostech (zda kladných či záporných) člověk vydrží hovořit plynule a déle, se dá poznat o sebevědomí člověka mnohé. To je první, co mne napadlo. Ale samozřejmě, jak říkáte, je to jen odhad. Do hlavy jí nevidím. Hezký zbytek dne i Vám.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 10.09.12 17:13
avatar

Dobrý den, Cobraku. Poslouchal jste, co říkali ostatní? Podle toho si můžete udělat úsudek, kdo jaký je člověk, co je pro něj prioritní a důležité, co vynáší do světa, čím se prezentuje.

Přesně to, dělala paní Profesorka.

Vaše vyjadřování jí stačí k tomu, aby si utvořila o každém z Vás obraz, nyní už do začátku ví, jak s kým jednat. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nokofein*
Datum: 10.09.12 17:34

Dobrý den,

martinaa mi to napsala přesně "z duše"*frajer*. Stejný úkol bývá součástí v mnoha psycho testech či při pracovních pohovorech. Úkoly typu: vyjmenujte svých 5 dobrých a 5 špatných vlastností, řekněte v čem jste dobří a v čem se sám chcete zlepšit...či: "Proč se vy hodíte na tuto pracovní pozici nejlépe?"jsou dost běžný... Hezký den*slunce*!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.12 19:32
avatar

A nebude to nějaký test osvěžujících sprejů? ("Sebechvále smrdí".)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 10.09.12 21:48

Dobrý den.

Profesorka Vás především chtěla lépe poznat. Chtěla Vás současně donutit k zamyšlení se nad sebou a svými vlastnosti.

Použila moderní metodu, která se dnes velice často praktikuje na mnoha personalistických seminářích. Personalisté přesně tuto metodu požívají při výběrových řízeních. Je pravda, že není příjemné sám sebe vychvalovat, slušný člověk na to není zvyklý. Na druhé straně trochu zdravého sebevědomí neškodí, naopak. Musíte vědět, co umíte, co můžete nabídnout, v čem se zlepšit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.