Nebaví mě škola

Od: Datum: 06.09.12 14:17 odpovědí: 36 změna: 06.09.12 23:23

Dobrý den nebaví mě vůbect škola, nebo ne spíš škola ale naten obor co chodim a učim to už víte ale prostě mě to vůbect nebaví vůbect nemám zájem se oto zajímat prostě když jsem se naten obor hlásil myslel jsem si že mě to bude bavit ale bohůžel vůbect a jako Cukrář tomě prostě vůbect nebaví prostě mě nebaví učnovske obory vždycky bylo mim snem se dostat na střední školu s Maturitou ale nikdy jsem se neodvážil tam jít nejlepší by byl nějakej obor bez praxe :/ ne jeno mže mě to nebaví ale celkově ani jak otřída se vůbect nebavíme ani tam nemám žádný kamarády neda se snima bavit jsem hodně zkalmanej ale co mi zbýva než dokončit to :/ už jsem v druháku :/ a proč ses se nedostal na obor s maturitou? jsem člověk co když se učí tak to pochopim ale na základce mě trápila jedna učitelka na češtinu byla namě zasedlá nikdy jsem nic špatnýho tam neudělal vždycky mi dávala pětky na vysvědčení přitom já se na češtinu nemusim učit a jde mi v prváku jsem měl z češtiny dvojku čistou a na zš mi davala schválně pětky vždycky kvůli ní brečela celá třída protože je dost stará a učila i mího tátu a prostě zjistila že jsem táty syn tak si zasedla protože s tátou měla problémy na zš s ruštinou tak mi zkazila schálně vysvědčení ale nebylo to jenom umě :/ už nevim co mám dělat mě to nebaví :/ Nerad bych něco ukončoval protože zase do prváku atak to bych nechtěl mim snem je fakt se dostat na nějakou školu coje jako policejní nebo tak služební prostě :/ neměl jsem prostě chodit natu špatnou základku tam se ani nikdo necítil jak na zš normálně jinde bych vyšel s trojkami ale oni mě tam po...srali dva mí spolužáci byly natom stejně jak já že dostavali pětky schválně a když nastoupili na jinou zš vyšli z a z dvojkama ://// pprostě mám smůlu :(((((( přitom jsem chytrej ale na té naší zš se hodně podvádí hodně učitele tam podvadí to kdyby bylo na jiný zš tak už se to řeší přez nějaké kontroly ale na tu zš kam sem chodi ljá nechodí a každej si tam děla co chce :/ kdybych šel od 6 třídy na jinou zš mohl jse, se dostat někam daleko ppotože bych vyšel tak z dvojkama akorát mám ted smůlu :/ a jsem na nějakym blbim učnáku co mě ani nebaví a jsem tam se prevítama :///////


avatar
strejc uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: claire*
Datum: 06.09.12 14:22
 

Je mi líto, že neodpovídám přímo k tématu, ale snad Ti naznačím cestu, kudy se dát - začni se tu češtinu učit, protože Ti opravdu nejde! Nemůžu uvěřit tomu, kolik chyb jsi v tom textu udělal - a to tvrdíš, že Ti čeština jde! *sok* Uč se, nauč se a pak uvažuj o oboru s maturitou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.09.12 14:25
 

Ale já se nemusim učit toje jenom že píšu na počítači jinak na češtinu jsem dobrej

Datum: 06.09.12 14:54
 
avatar

Davide, nejsi. A to myslím jako vážně. Máš tam několik těžkých hrubek a chybí jakékoli rozdělení textu jako čárky, tečky atd. Takhle dobrý češtinář nevypadá. A pokud chceš někdy dělat střední školu, tak se na češtinu zaměř, nebo s ní budeš mít problémy všude.

Být tebou, tak obor dodělám. Jestli ti jde aspoň praxe, tak řemeslem se dá velmi dobře uživit, o cukráře je zájem. Mě taky škola extra nebavila - a co? To baví málokoho. I náš kolektiv nebyl nic moc. Ze třídy jsem měla jednu kamarádku, se kterou jsme se vlastně ani moc nestýkaly. Kamarády jsem měla jinde a ve škole jsem to vždycky nějak přežila.

Co ti vadí na praxi? Mám dojem, že to, že musíš na praxi něco dělat. Že jen nemůžeš sedět v lavici a nějak tu hodinu přežít...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.09.12 14:59
 

Ne ale mě to nebaví prostě jako vůbect mi to hlava nebere je to spíš pro holky než pro kluky , Kéž bych se dostal na policajta :/ škola ani praxe mě nebaví na praxi vůbect nejsem šikovnej ale je nás víct protože mě to nebaví a na škol eto jde ale na praxi ne

Datum: 06.09.12 15:17
 
avatar

Nu, jak je psáno dole, je jen na tobě, jak se rozhodneš. Je to tvůj život. Můžeš další dva roky a pak celou půlku života dělat něco, co tě nebaví a moc ti to nejde, nebo zamakáš a zkusíš přijímačky na nějakou SŠ. Škoda, že sis nevzpomněl v dubnu, nebo kdy se to podávají přihlášky na střední. Už jsi to mohl zkusit.

Policejní škola je pouze vysoká. K té se teprve musíš dostat. Jsou tam ale velmi tvrdé přijímačky, a to i z češtiny. Nehledě na vyčerpávající fyzické i psychické testy.

doplněno 06.09.12 15:19:

Nebo, jak píše rádce dole, se urychleně podívat a zjistit, která SŠ má ještě volná místa.

 
Datum: 06.09.12 15:20
 

Pořád tady s prominutím fňukáš "kéž bych se dostal na policajta..."

Zkoušel jsi to vůbec? Pokud ne, tak proč? Pokud ano, tak proč Tě nevzali?

A mimochodem tahle škola taky není tak lukrativní... policie několikrát snižovala stavy a pokud náhodou nabírají, tak si hodně vybírají.

 
Datum: 06.09.12 14:25
 
avatar

Nevím, jestli na tebe byla češtinářka zasedlá... vždyť se to pomalu nedá přečíst. Buď rád, že z tebe bude cukrář, maturitu bys s takovouhle češtinou neudělal.

 
Datum: 06.09.12 14:26
 

Ale já jsem dobrej na češtinu akorát píšu na počítači tak se překliknu někdy

Datum: 06.09.12 14:29
 
avatar

Příšerný slovosled, není překlik. Slovo "nebaví" na každém řádku 10x, není překlep. Vynechávání interpunkčních znamének (všude), není překlep...

 
Datum: 06.09.12 14:42
 

Nezlob se na mne, ale s prominutím nám tak trohu lžeš...

Chybějící čárky nad písmenky jsou buď lennost nebo forma dyslexie, ale určitě ne ukliknutí. A kde se uklikneš, když píšeš "vůbect"? To T navíc není ukliknutí, ale zásadní neznalost pravopisu. O spojování slov "naten; oto; tomě; namě" ani nemluvím. Kdyby to bylo jednou, tak to beru jako ukliknutí, ale pravidelné používání svědčí o něčem jiném. S tímhle psaným projevem bych si rozhodně netroufl prohlásit, že jsem na češtinu dobrý... To, že někdo umí vyjmenovaná slova a pády, neznamená, že je dobrý češtinář.

Nevím jak jsou na tom přijímačky na střední školu teď, ale za mne bych s takovou češtinou (jakou používáš) rozhodně neprošel.

Jinak k otázce... učňovský obor bez praxe snad neexistuje... učni se většinou živí manuální prací a tu se sezením v lavici nenaučí, proto chodí na praxi.

Dále... nechceš něco ukončovat a začínat znovu... A to myslíš, že kdyby ses dostal na vysněnou střední školu, že bys nezačínal od začátku? Jestli Tě obor nebaví, můžeš zkusit jiný, ale vždy to bude od začátku.

 
Datum: 06.09.12 14:48
 

jde o češtinu? učitelka mi říkala co dělám na učňáku že na češtinu jsem dobrej že jsem měl jít na střední , když něco píšeme mám všechno bez chyb nemám důvod lhát protože bych se styděl jinak psát jsem toje logické , byl jsem na strojírenskem oboru ale pořád je to samí mě to prostě nebaví

Datum: 06.09.12 14:56
 

Nebudu Ti to opravovat... sice sis dával pozor, ale stejně tam nějaké chyby jsou...

Jde o češtinu? Bohužel ano... na každé střední škole je čeština jeden ze základních předmětů a současně základní maturitní předmět.

Pokud si myslíš, že na to máš, nikdo Ti přece nebrání, aby sis podal přihlášku na vysněnou střední školu a zkusil to.

 
Datum: 06.09.12 14:29
 

Jenom prostě mám problém že jsem se nedostal někam daleko prostě mě učňovksé obory nebaví :/

Od: ron*
Datum: 06.09.12 14:30
 

Dobrý den, Davide.

Máš poprázdninovou depresi. Vše ve škole je špatné, obor Tě něbaví, spolužáci se nebaví, učitelé jsou zasedlí, slunce nesvítí... Vím, že pro Tebe je to vážný problém a nijak ho nezlehčuji. Ale neboj, to přejde. Jsi ve škole teprve dva dny. Zase si zvykneš, dostaneš se do toho. Určitě si najdeš nějakého kamaráda a vše bude veselejší. Vydrž to alespoň do pololetí, teď první týden školy s tím stejně nic neuděláš. Jednou budeš rád, že jsi šikovný cukrář. A není všem dnům konec. Maturitu si vždy můžeš dodělat. Umět dobré řemeslo a mít maturitní vysvědčení, to je ono! Tak hlavu vzhůru, bude líp!

 
Datum: 06.09.12 14:39
 

Jenže problém je vtom že už v prváku to bylo hrozný vůbect mě ten obor nebaví :/ spíš vůbect ty učňovské obory :/

doplněno 06.09.12 14:40:

Plno těch mích splužáku i odešlo už a hrozilo že ten obor uzavřou zrovna nám i učitel říkal že málo lidí už se hlasí na učňáky a nebo že odchazí

Datum: 06.09.12 14:45
 

Jo... jenže nezaměstnaných středoškoláků jsou plné pracáky... a dobrého a zručného řemeslníka platí zlatem.

 
Od: j4nk
Datum: 06.09.12 15:13
 
Ale pokud ho ten obor vůbec nebaví, tak je malá pravděpodobnost že v tom bude dobrý, zručný a že se tím bude živit i po škole.
 
Datum: 06.09.12 14:45
 
avatar

hele, řemeslo má zlaté dno! Dlouholetá pravda.

a ještě k tomu, když si uvědomíš, že lidi měli, mají a budou mít mlsné držky, a ty budeš umět jejich chtíče a neřesti, myslím tím chuť na sladké, upokojit. Cukrář může tvořit i doma, na křtiny, svadby, narozeniny a jiné kratochvíle sladké výtvory půjdou stále... jen to musíš umět, a to se musíš naučit, ty finty. A budeš vyhledávaný, a bohatý...a to není fráze...

nevymlouvej se na učitelky a kamarády a smůlu... záleží na tobě... zaber, to zvládneš!

 
Datum: 06.09.12 14:51
 

Hlavně že jsem slyšel že se mluvil otom že cukrárny hodně už krachujou vůbect nehladají nikde cukráře největší postavení má prej Kuchař a proč bych měl vůbect se učit na něco co mě nebaví?

Od: j4nk
Datum: 06.09.12 15:08
 
Pokud tě to nebaví a víš o něčem co by tě bavilo, tak vždycky máš možnost změnit obor. Buď budeš dělat rozdílovky, nebo nastoupíš od prváku, záleží na škole.
Je to tvůj život, tvoje volba a ty se musíš rozhodnout co chceš.
Máš na výběr, buď změníš obor, nebo zatneš zuby a kvůli papíru to doděláš. To rozhodnutí je na tobě.
 
Datum: 06.09.12 15:15
 

Mě to na učňáku nikdy nebude bavit :/

Od: kopretinkapaja*
Datum: 06.09.12 15:15
 

Je to tak, jako vždy opět je můj názor úplně opačný tomu co říká většina, ale podle mě bys měl jít na střední. Evidentně cukráře dělat nechceš tak je hloupost se na něj vyučit, když tě takové povolání bavit nebude. Přeci jenom to budeš dělat celý život. Nevím jak moc ti tedy jde ta čeština kterou ti tady vytýkají, ale když by jsi měla na střední dobrého učitele nevidím problém v tom aby ses to do maturity doučil. Jsem teď ve čtvrťáku a vidím že i pro některé spolužáky kteří to evidentně flákaj není problém se dostat až k maturitě. Myslím si že pokud bys chtěl, mohl by sis najít místo na střední (je nedostatek žáků takže by se místo ještě našlo) ještě teď v září a přestoupit, samozřejmě bys nejspíš musel začít od prváku, ale nemyslím si, že by to bylo tak strašné. Musíš se rozhodnou co se ti zamlouvá víc dělat cukráře nebo se učit o nějakou dobu déle.

 
Od: j4nk
Datum: 06.09.12 15:18
 
Souhlasím, pod toto bych se podepsal...
 
Datum: 06.09.12 15:23
 

Jenže toje tak strašně těžký ale jsem v druháku a ted zase jít od prváku, nadřel jsem se v prváku dost, ale lepší jít na střední než být na odbornym učelišti, mě prostě učeliště nebaví a jak ste naznačil proč se ale učit? na něco co mě prostě nebaví.

doplněno 06.09.12 15:26:

nebo jak to mám vysvětlit třídnímu učitelovi aby mě pochopil

Od: kopretinkapaja*
Datum: 06.09.12 15:29
 

Od nás jedna slečna přestoupila ve třeťáku na dvouletý učňák, protože zjistila, že to nezvládá. Takže nevídím problém změnit školu po jednom roce. Je to samozřejmě na tobě, ale přemýšlej co chceš v budoucnu dělat?

 
Datum: 06.09.12 15:30
 
avatar

Ještě jsi to ani nezkusil! Tak jak můžeš vědět, že je to strašně těžký? Buď se smiř s tím, jak to je, nebo se přestaň litovat, zvedni zadek a začni s tím něco dělat. Ztratíš rok, to je nic. Třídnímu nemusíš vysvětlovat nic. Jen bys mu prostě řekl, že je to absolutně mimo tvé změření, byla to chyba a zkusíš střední.

Btw - v životě budeš dělat hodně věcí, co tě nebaví. Na to se připrav, a ne vždycky se dá před problémy utéct.

doplněno 06.09.12 15:40:

Z učňáku, byť s maturitou, jsem na VŠ nikoho nepotkala. Není to vyloučené, ale učiliště zaměřené na praxi prostě nedá tytéž znalosti, jako gympl připravující studenty právě na VŠ. A zda je na tvém oboru nástavba, to ví jen tvá škola, tam se můžeš informovat. To budou dva tři další roky navíc. Budeš připraven na budoucí povolání cukráře, ale na VŠ to dle mne nestačí.

A na policejní ani omylem, tam kolikrát nestačí ani prestižní gympl.

 
Datum: 06.09.12 15:34
 

Zvládnout by to šlo a přežít to nějak. A dá se po třetáku udělat nastavba na maturitu? a mít obor s maturitou a postupně pokračovat dál a dál? Až bych byl na vysoký? myslim jako po učňáku na střední a ze střední na vysokou mě učení baví jako škola ale problém je že je praxe takže problém je celej ten učňÁK potom

Od: kopretinkapaja*
Datum: 06.09.12 15:43
 

Ohledně nástavby by ses musel zeptat přímo u vás na škole. Ale já si nemyslím že tě na učňáku připraví na maturitu. Učňák je zaměřen na praxe. Pokud bys mohl dělat nástavbu myslím si že by ses musel ještě dost učit doma.

 
Od: kopretinkapaja*
Datum: 06.09.12 15:30
 

Než budeš něco vysvětlovat třídnímu měl by sis najít školu kde tě teď v září vezmou a oni ti s formalitami pomůžou.

 
Datum: 06.09.12 15:38
 
avatar

Padlo tu mnoho dobrých rad a jak je vidět, žádnou z nich jsi nevzal. Jakákoli tvoje odpověď obsahuje několikrát slovo "nebaví".

Hochu, v životě budeš dělat tolik věcí, které tě nebudou bavit a budeš je muset vykonat. A to, že tvrdíš, jak jsi se v prváku "nadřel", jejda, to ještě vůbec nevíš, co tohle slovo znamená...

Takže si sedni a rozmysli si, co by tě asi bavilo a jdi si za tím tvrdě. Mimochodem, dobrý cukrář je taky terno a ti nejlepší mají svět otevřený.

A s tou češtinou bych opravdu něco dělal, nejsi v ní dobrý a když si ani nejsi schopen přečíst si, co jsi napsal a opravit si to, říkám si, jak si asi budeš dělat svoji práci a kontrolovat její kvalitu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: j4nk
Datum: 06.09.12 15:16
 
To litování typu "mám smůlu" a hrabání se v historii co by bylo kdyby je ti k ničemu a nijak ti nepomůže.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody...
 
Datum: 06.09.12 17:21
 
avatar

Všichni ti něco píšou a ty si pořád meleš svoje. Ani ses nezamyslel. Myslíš si snad, že střední škola je střední, protože má více pater a vysoká škola, protože je to je vysoká budova? Když říkáš, že jsi v češtině dobrý a děláš tak strašné chyby, jaký jsi v ostatních předmětech? ;) Kolektiv je špatný? I ty jsi kolektiv! Kolektiv je takový, jací jste každý z vás a to znamená, že také ty! "Jaký si to uděláš, takový to máš" *jasne* Nikde nikdo na tebe v polovině září už nečeká. Seber se a čas, který musíš, ať chceš nebo nechceš, škole věnovat, využij na to, abys byl dobrý ve škole i na praxi. Abys školu dodělal s dobrým prospěchem a pak si mohl vybírat, jestli budeš pracovat nebo půjdeš na střední. Sám sis v kuchyni všimnul, že tam ani koláče, ani pečená kuřata nelítají bez práce. Na všecko musíš popracovat.*jasne*

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 06.09.12 19:36
 
avatar

Asi tak. Hochu, podle tvého způsobu vyjadřování (a nemyslím jen češtinu) budeš mít štěstí, pokud doděláš alespoň ten učňák...

 
Datum: 06.09.12 21:18
 

Ano všichni mi něco píšou asi tak, ale místo toho aby mi poradili a odpověděli na kokrétní věc co potřebujů tak mi tu každej píše jak neumim psát aták, kdybych neměl základní znalost češtiny tak bych se ani nedostal naten učnák blbej, jde oto že někdy odfláknu že nepíšu čárky atd ale když jsem ve škole kde musim psát bez chyb tak nemám chyby, jde to vidět podle mích známek a prospěchu na vysvědčení takže mi tu nemužete tvrdit že nemám na něco naco mám toje stejný jako kdybych řekl heledte zapoměl ste čárku a hned bych vás odsuzoval k tomu že nemáte nanic to by se vám asi taky moc nelíbilo . Myslim že by se todle nelíbilo nikomu

Datum: 06.09.12 23:12
 
avatar
Tak tak, hochu. Nedokázal jsi ve svých příspěvcích jasně vyjádřit, co vlastně chceš. Nedokázal jsi ani pochopit to, co ti mnozí zkušení rádci napsali. Nedokážeš ani napsat pořádně pár vět.
Budeš muset pořádně padnout na hubu a dobře si ji rozbít, aby jsi pochopil, že všichni ti, na jejichž příspěvek stěžuješ, už o životě něco vědí a radí ti rádi.
Nejen tebe to nebaví, už to přestává bavit i mne a mnoho těch, kteří ti odpověděli a ještě pár těch, kteří už na teče kašlou.
Komu není rady...
doplněno 06.09.12 23:18: Oprava:
...ještě pár těch, kteří na tebe kašlou...
Nechápu, proč napřed nabídne teče, a potom tebe. b je v abecede před č
 
Od: buss
Datum: 06.09.12 23:23
 

Nevadí, pak půjdeš na úřad práce a jiní ti to ze svých daní cvaknou. Ovšem budeš nepotřebný pro společnost, dá se tomu říci i pijavice. Změň ten nebavící obor na bavící.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.