Studování střední školy + práce

Od: Datum: 05.09.12 22:38 odpovědí: 10 změna: 06.09.12 09:22

Myslíte, že to lze zvládnout? Studovat střední školu a u toho si vydělávat na bydlení, jídlo atd.?
Konkrétně v Brně, se zdejší nabídkou práce atd.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: axlik*
Datum: 06.09.12 02:17

Určitě to jde :) já si přivydělával v Kauflandu. Záleží taky na obtížnosti školy, být na gymnáziu, tak to asi nedám..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: danulinka*
Datum: 06.09.12 07:53

Já jsem schopna se učit dobře. Chtěla bych přestoupit na střední školu informační technologie a sociální péče, jelikož sociální péči jsem doposud studovala. Já mám právě strach, jestli lze si v pohodě vydělat sama na sebe, ikdyž budu chodit při tom do školy a nebudu moct být na plný úvazek. Mohu se zeptat, v tom kauflandu to bylo jak? :) Děkuji za odpověď

Od: ron*
Datum: 06.09.12 06:44

Dobrý den.

Když budete chtít, zvládnete všechno. Ale jednoduché to vůbec nebude. Záleží, kolik času ma přípravu do školy budete potřebovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: danulinka*
Datum: 06.09.12 07:51

Studovala jsem třetí ročník na střední škole, ale kvůli nemoci posledního srpnového týdne a nedoklasifikování předmětu budu muset opakovat třetí ročník. Jenže už jsem jednou ze školy přestupovala a rodiče mi řekli, že tohle je moje jediná možnost už, vzhledem k tomu, že už mi je 21let.

Mám přítele v Brně a samozřejmě musím vše nejdřív prodiskutovat s rodiči, ale už jsem jim nadělala spoustu nervů a věřím, že to co řekli, mysleli vážně. Měla jsem v plánu jít letos po maturitě do Brna, nejspíš pracovat. Ovšem teď bych si nejspíš musela tak či tak najít práci v místě bydliště, kdybych chtěla zůstat u rodičů a pokud mě tu nechali, a tak uvažuji i nad možností jít rovnou do Brna za přítelem a vydělávat si tam, kde je i více možností si najít něco ke škole než v Šumperku, kde není brigáda k sehnání ani v létě. Samozřejmě bez školy je člověk nic, tak si ji chci za každou cenu dodělat. Ovšem máme strach, jestli to zvládneme. Protože to bude už něco jiného spolíhat se jen na sebe..

Od: ron*
Datum: 06.09.12 08:19

Dobré je, že na to nejste sama, máte přítele. A najít si práci v Brně bude určitě snadnější než v Šumperku. Školu se snažte dodělat za každou cenu. V dnešní době se práce těžko hledá a bez školy si myslím, je to téměř bez šance. Rodiče Vám určitě trochu pomůžou, když uvidí, že i Vy se snažíte, chodíte do školy, učíte se a přivyděláváte si.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danulinka*
Datum: 06.09.12 09:06

Ano, je to tak s tou školou. Ale rodiče vidí to, že jsem už jednou změnila školu a musela začínat znovu.. A je pravda, že jsem na tom taky měla svůj podíl, takže se jejich přístupu nedivím. Já jsem z toho ještě celá rozhozená, že bych neměla jít do 4. ročníku, ale snažím se jednat rychle ve všech ohledech a na nic nečekat..

Datum: 06.09.12 08:38
avatar

Já bych raděj dodělala školu co máte rozdělanou, u nás v Brně totiž té práce zas tak moc není, noční inventůry v Kauflandu to je moc práce a strašně málo peněz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danulinka*
Datum: 06.09.12 09:04

Zatím pořád nevím jak na tom jsem, samozřejmě se snažím jak jen to je možné, abych mohla dále pokračovat na stávající škole. Pořád čekám na vyjádření paní ředitelky, zda mi prodlouží náhradní termín doklasifikovat. Pokud ne, tak záleží na tom jak zareagují rodiče.

Datum: 06.09.12 09:19
avatar

Danulinko, co zkusit třeba Mc´Donalds? Prostě něco, kde vám dovolí dělat pouze odpolední směny, příp. podle rozvrhu ve škole. Já jsem taky při střední škole chodila na brigádu, a není to med. V pátek ráno v 6 jsem vstala, šla do školy, ve 22h na noční a po 6 hodině zase spát - 24 hodin vzhůru. V sobotu opět na noční. Byl to spíše takový přivýdělek, rozhodně bych se tím neuživila.

Ale jak říkají ostatní - dejte si pozor, aby kvůli práci nedostávala na frak škola.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: danulinka*
Datum: 06.09.12 09:22

To jsem slyšela že lépe je v KFC, ale to bych si vše musela zjistit. Určitě si myslím, že to bude složité, proto se toho tak bojím. A snažím se ještě řešit situaci tady, jak jen to jde.. Ale mám takový pocit, že jsem už udělala, co jsem mohla..

Ale jde mi především o to, tu školu už dodělat, ať mám aspoň tu maturitu. Takže pořád nevím, jak situaci řešit..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.