Medicína - jazyk

Od: Datum: 05.09.12 18:37 odpovědí: 7 změna: 07.09.12 09:08

Dobrý den, potřebovala bych poradit...Nevíte někdo, jestli na medicíně potřebuju umět nějaký jazyk? Vím, že je tam povinnost se na nějaký jazyk přihlásit,,a je tam převážně asi angličtina a němčina, ale mně spíše jde ruština. Myslíte, že i s ruštinou se můžu v tomto oboru uplatnit? Díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.09.12 18:41
avatar

Určitě tam bude třeba latina.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: blablinka*
Datum: 05.09.12 18:46

Jo, to je mi jasné...Já ale řeším tyto dva předměty: ruštinu a angličtinu. Ale vypadá to, že se přece jenom rozhodnu pro angličtinu...No, ještě uvidím, jestli s tím má někdo zkušnosti a poradí...

Od: mowla*
Datum: 05.09.12 19:06

Záleží na tom, zda se po dostudování budeš chtít uplatnit v praxi u nás či v zahraničí. Pokud v Česku, je v podstatě jedno, jaký jazyk budeš umět. Pokud ´venku´, je vhodné se rozhodnout podle cílové destinace - v Rusku (apod.) jistě s ruštinou, na druhou stranu tyto destinace nejsou příliš lákavé platově. V západní Evropě bude lepší němčina, ale třeba ve světě obecně asi ta angličtina (ať už by se jednalo o USA či Afriku.

Pokud jde o odbornou literaturu či komunikaci na seminářích a kongresech, je to skoro jedno, univerzální latina je kdyžtak v záloze...

;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: watutka*
Datum: 05.09.12 20:09

Tak i naprostí začátečníci v cizím jazyce uspěli, pamatuji si dokonce jednu dívku, která neuměla ani základy a během toho vytčeného času zvládla požadované penzum a uspěla. S ruštinou nevím, to by chtělo přímo dotaz na katedru jazyků té určité školy, ale proč ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 06.09.12 17:43

Na každé vysoké škole je třeba angličtina, s tou se člověk domluví s vědci na celém světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.12 18:04

Tak samozřejmě, čím víc jazyků, tím líp... nicméně angličtina je základ. Nevím, jak při studiu medicíny, nicméně později v praxi je angličtina důležitá jak pro účast na zahraničních odborných akcích, tak pro sledování aktuálních poznatků z oboru - ono i ti Rusové své poznatky překládají do angličtiny, když je sdělují světu... Angličané (a jiné národy) je do ruštiny automaticky nepřekládají, že.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nokofein*
Datum: 07.09.12 09:08

blabinko,

pokud ti jde ruština, angličtina ti půjde sama, neboj;)... Je to jazyk, kde se nerozlišují rody, pády se vyjadřují předložkou, prostě narozdíl od ruštiny, která skloňuje a časuje, je AJ dost jednoduchá a v dnešním světě se bez ní opravdu na dobrém místě "nechytneš". Hlavu vzhůru, to dáš*slunce*!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.