Přijímačky na VŠ

Od: Datum: 04.09.12 15:00 odpovědí: 3 změna: 04.09.12 20:44

Letos maturuji, chci se zeptat zda je reálné učit se na přijímací zkoušky na Architekturu a zároveň na Veterinu. Mě osobně se to zdá teda hodně těžké asi to není nemožné ale přecen jen takový génius asi nejsem. Budu ráda když sem napíšete jakékoliv informace k přijímačkám na zmíněné obory, jakékoliv vaše zkušenosti prosím pište. Díky moc.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.09.12 16:52

Kamarádka se svého času hlásila na archeologii a práva. Jsou to sice jiné obory, ale poměrně stejně náročné, aspoň co se týče přijímaček a počtu přijatých studentů. Na práva se dostala, tam šlo hodně o percentil z přijímaček (procento úspěšnosti), na archeologii udělala přijímačky také, ale protože brali asi 6 studentů do ročníků, ji nevzali.

Bylo by dobré zjistit, kolik studentl přijímá třeba ona architektura, protože tam to bude velmi podobné. Tudíž, je to velmi, dle mne opravdu velmi obtížné, ale ne nemožné. Sama bych si ovšem vybrala obor, co mě láká víc a kde je větší šance na přijetí, a na tom zamakala.

Ohodnoceno: 1x

Od: mongrela*
Datum: 04.09.12 20:10

Ahoj,

jaké sis vybrala maturitní semináře?

Spíš bych ti doporučovala se zaměřit jen na jednu oblast, budeš to mít lehčí. Vem si, že se budeš muset učit na maturitu a záhy po ní přijdou přijímačky, takže je lepší si jen látku zopakovat, popř. si projet modelovky nebo si doplnit znalosti.

Na veterinu - biola a chemie. Měla bys si je zvolit za maturitní semináře, ať nabydeš dostatečných znalostí, vím o čem mluvím ;)

Tipla bych, že na architekturu mohou být talentovky - pozor, složité je splnit, několik kol, méně přijatých lidí. Měla bys projít seminářem z matiky, učí se tam různé prostorové kreslení atp. Více neporadím.

Ještě porozmýšlej, nespoléhej na samostudium na přijímačky, bylo by to složité, maturitní ročník dá hodně zabrat i tak.

Datum: 04.09.12 20:44

No nevím, na veterinu jsou přijímačky asi fyzika, biologie a chemie a na architekturu že by ještě i matematika? A co talentové zkoušky, ty se na architekturu nedělají? Já nevím, jen se ptám...No oba obory jsou opravdu dost náročné, ta veterina mi přijde ale náročnější. Nejlepší by bylo z těch předmětů maturovat... Alespoň takto o tom uvažuje můj příští rok maturující synek

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.