Nemůžu najít vhodnou školu. Poradíte?

Od: Datum: 01.09.12 11:16 odpovědí: 6 změna: 21.09.12 05:57

Dobrý den. Jsem v deváté třídě a chtěla bych na střední školu uměleckou (grafická,fotografická..) . Můj učitel na zuš mi říká, že mam velkou šanci se tam dostat, že mám velký talent. Ale prý mam předpoklady i pro psychologii, která mě moc baví a nechtěla bych to jen tak zahodit. Proto se chci zeptat, zda někdo nevíte o nějaké střední škole umělecké na které je sociální nebo psychologické zaměření?! (Nebo obráceně - sociální škola s uměleckým zaměřením). Myslím, že něco takového by mohlo být. Byla bych Vám moc vděčná za rady. Předem děkuji. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 01.09.12 12:42

Pokud by ses v budoucnosti chtěla věnovat psychologii, znalosti psychologie ze střední školy jsou ti k ničemu. Pro lidi, co by chtěli stuoat psychologii, je rada jednoduchá: jít na gympl. jedině tam tě kvalitně připraví na přijímací zkoušky na vysokou školu. Až tam má studium psychologie smysl - po vysoké škole se tomu můžeš nějak věnovat, psychologie ze střední je nic. Přijímačky na psychologii na vysoké se dělají bohužel nikoli z odborných znalostí psychologie, ale hlavně ze všeobecného přehledu, studijních předpokladů, atd. A na to tě nejlépe připraví gympl.

O takto kombinované SŠ, jak popisuješ, jsem nikdy neslyšela.

Být tebou bych se buď vrhla na to umění, grafiku, fotografii atd., nebo šla na gympl. Na většině lepších gymnázií se dá vybírat z různých seminářů navíc, tak pak se v rámci toho zkusit nějak věnovat umění. Určitě tam budeš studovat i dějiny umění.

Sama za sebe bych ti radila jít na gympl. K tomu se v nějakých zájmových útvarech dál věnovat té výtvarné činnosti. A po gymplu se buď hlásit na uměleckou vysokou školu (tam jsou i talentovky, takže nezakrnět), nebo na psychologii...

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 01.09.12 12:52
avatar

*palec* Chtěla jsem napsat téměř to samé:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.12 16:47
avatar

I já... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.09.12 01:22
avatar

Odkud jsi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kounice
Datum: 20.09.12 20:13

Od Kutné Hory.

Od: ladaadal*
Datum: 21.09.12 05:57

Aaaa - Koudelníkův syn*smich*. Jak píšou ostatní, doporučil bych zaměřit se učivem na psychologii, umění si ponechat jako koníčka. Po vystudování to můžeš nějak skloubyt do společné praxe, ale co se učení týče, tak myslím, že psychologie ti bude užitečnější než umění.

Ale je to tvůj život a rozhodnout si musíš sama.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.