Pasovani prvaku - mam se bat?

Od: Datum: 31.08.12 10:18 odpovědí: 3 změna: 31.08.12 13:46
v pondeli nastapuju na stredni skolu kam chodi starsi bracha martin rikal me ze me ceka pasovani prvaku nechce me rict co to bude mam trosku strach nevite co me asi tak
ceka

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.08.12 11:16
avatar
Ahoj. My když jsme přišli na gympl, vítali nás do "domova důchodců". Nejstarší studenti byli převlečeni za důchodce, a my procházeli jakoby různými stanovišti. Na jednom jsme třeba museli sníst lžičku ovesné kaše. No prostě skoro jako v domově důchodců. Chodili jsme podle abecedy, naše jména se četla do mikrofonu. Bylo to v aule, kde byli všichni studenti, učitelé a někteří rodiče.
Také u nás proběhlo pasování do pekla, vesmírné lodi, do blázince, atd. :)
Ničeho se neboj, bude to něco v tomhle stylu a bývá to veliká sranda, ti nejstarší studenti to mají většinou velice pěkně a vtipně připravené :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 31.08.12 12:15

Já zažila třeba to, že nejstarší studenti běhali po škole, vždycky vlezli do třídy prváků, tam na ně jakoby opovržlivě koukali a říkali různé věci jako "Ježíš, to jsou mrňata." a tak. Na začátku první hodiny naběhli hromadně a fixama nás popsali nějakými podobnými výrazy.

Nicméně i tak to nebylo nic hrozného, oni si o nás nic špatného nemysleli, prosě se to tam takhle ujetě dělalo každý rok.

Ať to bude cokoli, dá se to vždycky vydržet.

doplněno 31.08.12 13:47:

Doporučuju si s tím nelámat hlavu. Stejně se tomu nevhynete. A i kdyby to bylo něco nepříjemného, bude to působit jako stmelovací moment vaší nové třídy (první společný zážitek). Chce to na všem hledat to lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.12 13:46
avatar

Pokud jde o oficiální akci, tak něco podobného jsem zažil na průmyslovce, kdy šlo o to, prezentovat se nějakým svým výrobkem, pak následovalo přijímání do cechu truhlářského - tedy plácnutí prknem přes zadek. Někdy symbolicky, někdy ,,poněkud´´ více, ale nic, co by se nedalo přežít. V podstatě společenská záležitost plesováho typu.

Pro představu : http://www.ssno.cz/clanek.php?id=215

Je ale možné, že dnešní mládež si vynahrazuje pasování na mazáka, které se provádělo na vojně. Což byla v podstatě šikana - podle útvaru se prováděly různé rituály (rány opaskem a pod) spojené s ožíráním Vojna holt už není, takže je možné, že se realizují takto, když z toho dělají takové tajnosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.