Počet zápisů na VŠ

Od: Datum: 29.08.12 09:43 odpovědí: 2 změna: 29.08.12 10:27

Ahoj lidi. Moc se omlouvám za hloupý dotaz, ale potřeboval bych poradit. V současné době studuji práva na UK, ale dle výsledků i rozčarování z tohoto oboru jsem se rozhodl, že raději zkusím jinou školu. Bohužel jsem už prošvihl přijímací zkoušky na většinu škol a budu tedy nejspíš nucen rok pracovat. Problém ale nastal, když mi přítelkyně sdělila, že podle zákona mám nárok na bezplatné studování buď do 26 let nebo při překročení počtu 3 zapsaných škol. V loňském roce mi totiž přišlo přijetí nejdříve z MU v Brně a já se tam byl na konci června na zápisu, protože sem nechtěl riskovat, kdyby mě do Prahy nevzali. Tuším že v polovině července mi přišlo potvrzení i z Prahy a ihned jsem v Brně svůj zápis zrušil. Jenže nevím, jestli se to již dle zákona počítá, když jsem se byl zapsat, dostal potvrzení o studiu ale odhlásil se ještě v červenci. To bych totiž tento rok se nemohl ,,naoko" nikam zapsat kvůli výhodám ze studentského statutu (daně, slevy na bus a metro), protože bych příští rok, až to budu zkoušet, tu školu už měl (jako 4. zápis) zpoplatněnou. Doufám, že jsem svůj problém popsal dostatečně, trochu jsem nevěděl, jak ho formulovat, ale věřím, že mi někdo určitě poradíte Předem moc děkuju!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aman
Datum: 29.08.12 09:58

Z Vás musí mít radost ten, kdo Vás živí :) .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.08.12 10:27

S informací, že by byl 4. zápis zpoplatněn, jsem se nikdy nesetkal. Obávám se, že došlo k nedorozumění. Co by dělali pak studenti, kteří se přihlásili na 4 školy, na všech kromě jedné studium před nastoupením přerušili a nastoupili pouze na jednu?

Vzhledem k tomu, že většina VŠ odesílá informace o studiu jednotlivých studentů na MŠ v intervalu čtvrtroku, a ty ses odhlásil ještě před "reálným nástupem", tak studium na MU se do lhůty "3+1" nezapočetlo.

Momentálně máš na získání bc 3 roky, pokud to stihneš, nezaplatíš ani korunu navíc ( čistě teoreticky, protože se chystají určité změny, o kterých jsi bezpochyby zaslechl..).

Nemapoval jsem současnou situaci, ale předpokládám, že ještě některé VŠ školy nabízí zápis do studia v zimním semestru. Pokud by ti to nevyšlo, tak později zkusit studium v letním semestru. Na tvém místě bych se zapsal do 1-letého výučního/maturitního oboru na střední škole. Nabyté znalosti ti budou v životě ku prospěchu daleko více, než získaných pár kaček... Např. v Brně Polytechnická jednu dobu měla volná místa, k dnešnímu datu už je plno..

A mimo to, pokud se zapíšeš na oko na nějaký bc obor, později budeš platit 1 rok studia ( zhruba 15 000Kč za semestr).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.