Dálkové studium a mateřská dovolená

Od: Datum: 28.08.12 14:10 odpovědí: 3 změna: 28.08.12 21:22

Ahoj,

jsem na 3 roky na mateřské dovolené. Dceři je teď 1 rok a v září nastupuji na dálkové studium obor kuchař-číšník, délka studia 3 roky. Školu budu končit když mi bude téměř 27 let. První otázka je, platí studium do 26 let včetně? Nebo po té hranici 26 let již budu muset platit? Druhá otázka (vlastně už třetí): Rodičovský příspěvek přestanu pobírat když budu mít před sebou poslední 1 rok školy, nevíte, jak se to pak bude řešit? Budu vedena na ÚP, budu mít nárok na pobírání nějakých dávek na děti a sebe když budu vlastně stále vedená jako studentka? Děkuji moc za odpovědi. Míša


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zuzee*
Datum: 28.08.12 17:12
jako studentka nebudete mit status studenta. Takze po skončeni RD se můžete registrovat na UP, nebo jit do práce. Studovat muzete i po 26 roku.
doplněno 28.08.12 17:12: * jako studentka dálkového studia
Ohodnoceno: 0x
 
Od: michabello
Datum: 28.08.12 19:42

To znamená, že budu muset jít někde pracovat alespoň na částečný úvazek či na brigádu? A když neseženu, bude mě muset živit manžel. :-/

Datum: 28.08.12 21:22
avatar

Přesně tak. Zároveň upozorňuji na to, že při dálkovém studiu střední školy nebudete mít status studenta, to je možné teprve na vysoké škole a ještě ne na všech.

Dokud budete pobírat rodičovský příspěvek, případně dokud budete celodenně pečovat o jedno dítě do 7 let nebo o dvě děti do 15 let, bude za Vás hradit zdravotní pojištění stát.

Jenom bude potřeba si po skončení výplaty rodičovského příspěvku do 8 kalendářních dnů zajít do zdravotní pojišťovny (vezměte s sebou rodný list dítěte) a nahlásit se tam jako rodič pečující celodenně o dítě.

Na úřadu práce se registrovat nemusíte, naopak bych registraci doporučila až po skončení studia - až budete hledat práci.

doplněno 28.08.12 23:27:

Pro úplnost: Mateřská (prvních 28 týdnů) a rodičovská dovolená (maximálně do 3 let věku dítěte) jsou volnem, které na péči o dítě poskytuje zaměstnaným ženám/rodičům zaměstnavatel.

Ten, kdo nemá zaměstnavatele, je rodičem celodenně pečujícím o dítě (nečerpá MD ani RD).

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.