Doučování trochu jinak

Od: Datum: 27.08.12 14:55 odpovědí: 6 změna: 28.08.12 00:29

ahoj

zájímá mě Váš názor, Chtěla bych doučovat anglický,popříípadě i španělský, byla jsem i nějakou dobu v cizině, kde jsem se učila španělštinu přimo od španělské profesorky, která mluvila jen španělsky, prvně jsem nerozuměla nic ale pak jsem se naučila rychleji..

chtěla bych učit začátečníky a mirně pokočile (děti i dospělé) ale mou vizí je že to bude hlavně o konverzaci, hodně lidí umí anglicky (teoreticky) ale stydi se mluvit.. za to já bych je učila aby se nestyděli a v mých hodinách by jsme mluvili jen anglicky..

kolik stoji taková hodina lekce...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: a*
Datum: 27.08.12 16:50
Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 27.08.12 16:59

Klidně žádejte víc jak 500,zdá se to hodně ale,lidi maj pěněz...Za 100se vám nikdo neozve.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 27.08.12 17:43

Záleží také, čím jste své vzdělání a praxi schopná doložit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.08.12 18:55
avatar

Rodilí mluvčí si v Praze za soukromou hodinu berou od 250 Kč (za 60 až 90 minut výuky).

Začátečníci se musí naučit výslovnost, základy gramatiky a větné stavby, teprve potom lze navázat konverzací. (Zmíněné experimenty je totiž naučí jenom několika frázím, jazyk je nenaučí.)

__ PS: Jak chcete učit cizí jazyk, neumíte-li svůj rodný jazyk?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.08.12 19:17

Souhlasím s Ivzez. Vize pro začátečníky je to nemyslitelná, ti potřebují gramatiku a slovíčka, pak teprve konverzaci a když někdo dostane takovouto nabídku, nebude ani reagovat. To by opravdu muselo jít o rodilou mluvčí, která se špatně naučila češtinu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pu®
Datum: 28.08.12 00:29

Mohla byste sem, prosím, dát náčrt plánu Vaší hodiny pro začátečníka, kde byste konverzovali? Ten by mě totiž docela zajímal... Uvedu proč: Mám vystudovanou AA, na kterou se bez perfektní znalosti AJ nedostanete, natož abyste dostudovala, plus jsem k tomu za dobu vš dodělávala tzv. ped. minimum. Jak při VŠ, tak několik let poté, jsem doučovala všemožné úrovně, jistou dobu jsem učila také cizince (i děti, v jejich zemi), a sice v zemi, jejíž jazyk jsem neovládala. Jinými slovy nebylo možno se domlouvat jinak než v AJ. Na jednu takovou hodinu jsem se připravovala plus minus dvě (a měla jsem individuály i skupiny). Takže pokud myslíte, že to funguje tak, že jste žila v cizině, naučila se jazyk a teď ho můžete učit dál, prosím prohlédněte... Anebo do toho jděte, jestli jste "natural", ale počítejte s tím, že 50 procent otázek nezodpovíte (protože bez hluboké znalosti gramatického systému to prostě nejde, a konverzace tím spíš ne...). Trochu mi ten váš nápad připomíná 90. léta, kdy k nám jezdili rodilí mluvčí "učit" angličtinu a mysleli si, že stačí fakt, že anglicky mluví. Chyba lávky. Ono je umět jazyk a umět učit jazyk. Dvě velmi, velmi odlišné věci. (PS: Nechci se vás nijak dotknout, spíš jen sundat růžové brýle...)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.