Spotřeba vody při rozkladu ethanolu

Od: Datum: 03.01.13 14:04 odpovědí: 3 změna: 07.01.13 07:33

Zdravím,

mám jeden "chemický" dotaz. Při štěpení ethanolu v lidském těle až na jeho konečné metabolity vstupuje do těchto reakcí jako reaktant i voda. A já se ptám, kolik vody (g, ml, mol) je třeba na odbourání 1g (ml, molu) ethanolu?

PS. Jde mi skutečně o ethanol, nikoli methanol.

Díky moc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.13 15:24

Etylalkohol se oxiduje na acetaldehyd, který játra mění na kyselinu octovou.V těchto chemických reakcích se voda uplatňuje pouze jako prostředí.Těžko půjde vyčíslit množství H2O,která se tu objevuje.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.01.13 17:45

Na odbourani etanolu je lepsi cukr, ne? Cim vice cukru k etanolu, tim rychleji se odboura a voda v tom pripade nebude tak dulezita.

doporucuji teply caj jako skoro nasyceny cukerny roztok

Ohodnoceno: 0x

Od: poctar
Datum: 07.01.13 07:33

Voda jen jako prostředí ..., ale proč je člověk po detoxu objektivně dehydrovaný? Pivo který má 4 objemový% alkoholu můžete pít furt (a nemusíte pít nic jiného), má kladnou "vodní" bilanci - nedehydratuje, ale 2x silnější pivo už dehydratuje - spotřeba vody je větší, než jeho dodávka v pivu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.