Jak uspět u maturitní opravné zkoušky

Od: Datum: 24.08.12 10:02 odpovědí: 2 změna: 24.08.12 10:43

Zdravím,

v září budu dělat opravnou zkoušku z didaktického testu z čj, prošla jsem si všechny testy, které jsou k dispozici na novamaturita.cz, ale potřebovala bych ještě, aby mi někdo poradil třeba nějaké stránky na netu nebo tak něco. Nebo rady jak se připravit, abych to tentokrát dala, samozřejmě to jen v případě pokud s tím už máte zkušenosti.

Budu vám opravdu vděčná za jakoukoliv radu. Předem děkuji ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.08.12 10:25
avatar

Ahoj, letos jsem maturovala a (bohužel) se mi osvědčila rada, kterou nám dávala naše češtinářka - hlavně u toho nepřemýšlet! Nehledat žádné chytáky a jít po nejjednodušším řešení.

Pokud sis prošla všechny testy na novamaturita.cz, doporučila bych možná ještě nějaké testy obescných studijních předpokladů kvůli grafům a podobně. :) Jestli vám tam dají zase věci typu revoluční rok a podobně, tak to prostě vědět budeš nebo ne, na to se jinak kromě maturity z dějepisu připravit nedá. :D

Podle mě je základem si důkladně a několikrát přečíst výchozí texty a zadání. Hodně přitom pomáhá zaškrtávat si klíčová slova, která jsou/nejsou v souladu s nabízenými možnostmi.

Držím palce! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.08.12 10:43
avatar

Já jsem před prázdninami byla ve třetí ročníku gymnázia, půjdu do maturitního ročníku. Dělali jsme si v červu cvičné didaktické testy z předchozích let. Je to hlavně o tom umět číst, důkladné přečtení a pochopení otázky je základ. Pár otázek tam bylo i na pravopis, takže pokud vám nejde, chtělo by to zopakovat. Dále si projít i celý sloh, útvary, jejich charakteristika a čím se vyznačují. Může tam být úryvek z novin a zeptají se vás, k jakému žánru byste to zařadila, jestli glosa, reportáž či zpráva. I úvod do literatury bych si zopakovala, ať víte, co to je epos, bajka, trochej, jamb, daktil, že monolog vede jedna osoba, dialog dvě. České autory, pro jistotu a jejich nejznámější díla. Nespoléhejte se na to, že když si projdete minulé testy, tak opravnou zkoušku uděláte! Anzionka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.