Kontrola shody s BP

Od: Datum: 03.01.13 11:23 odpovědí: 4 změna: 03.01.13 15:50

Ahoj, mám takový problém. Píšu bakalařskou práci a psal jsem ji z knížky kterou jsem si koupil. Napsal jsem 3 strany a dal jsem ji na kontrolu souborů odevzej.cz a tam mi to napsalo strašně moc souborů že s nimi mám nějakou shodu. NEvíte někdo proč a co mám špatně? citace jsem samozřejmě uváděl


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.13 11:29
avatar

Pravděpodobně budete mít s uvedenými soubory shodu.

Podívejte se na ně a pokuste se práci formulovat odlišně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 03.01.13 11:59

Shodu nereste. Pokud mate zatim pouze 3 stranky, na kterych mate navic hodne citaci, tak to samozrejme dost ovlivni % shody. Toto reste az po napsani cele BP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hir
Datum: 03.01.13 12:43

Co to znamená "Psal jsem ji z knížky, kterou jsem si koupil"? Má taková práce nějaký smysl? Přeci vědecká práce by měla být originální, a ne kompilací jiných děl. Ano, samozřejmě, že je možné, že píšete práci, která shrnuje mnoho poznatků roztříštěně publikovaných a porovnává a verifikuje je, pak má i taková práce smysl a je logické, že bude mít hodně shod s jinými díly.

Ale vzít jednu knihu, opsat z ní celé věty do úvodu, pak napsat pár věcí vlastních a pak to odevzdat jako BP, či DP nebo AP je podle mě drzost. Pár prací jsem oponoval a vždy dokážu přesně najít místo, kdy autor přestal opisovat a začal psát své vlastní věty. Je tam totiž jasně patrný skokový sestup ve stylistické i pravopisné úrovni. Vždycky se pak ptám sám sebe, jakou má tohle cenu. Stalo se mi, že jsem dal jako oponent nevyhovující posudek, zatímco vedoucí dal výborné hodnocení. U obhajoby jsem diplomanta totálně rozstřílel.

Myslím, že by BP a DP měly z našich škol zmizet, nemá to smysl, úroveň těchto děl je slabá. Raději přidat další zkoušky navíc ke státnicím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 15:50

já se právě ptám, nikdy jsem BP nepsal...tak mě to dost rozhodilo. Aspon jste mě ujistil, že je lepší to psát vlastními slovy. Jen mám strach, že když to budu psát vlastními slovy, tak i přesto shoda bude vna odevzdej.cz více než 10%.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.