Školní časopis... Myslí si že mu nadržuju

Od: Datum: 19.08.12 21:47 odpovědí: 5 změna: 24.08.12 05:03
avatar

Zdravím.

Minulý rok jsem vedla školní časopis, po prázkách ho povedu znova. Ale o to tu moc nejde... Asi v květnu jsem začala chodit s jedním klukem, co do časopisu taky píše. V červnu jsem vybírala redaktory, kteří nepíšou dobře a od září už tam psát nebudou (vybíráme to v červnu, abysme se na začátku roku moc nezdrželi). No, vybrala jsem asi tři. Svého miláčka jsem ponechala e skupince a někteří se na mě osočili, že mu prej nadržuju. No, ale není to pravda, prostě nebyl důvod, proč bych ho měla vyhodit. Ale oni )ti 3 vyhození a jedna holka) si nedali říct. Jsme spolu pořád a myslím (doufám! :D) že spolu budem i o školní rok a mám strach,že z toho budou problémy, že si prostě budou myslet že mu zase nadržuju... Co mám dělat?

mrnousek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 19.08.12 21:57

Tohleto je klasická situace, je to tak vždycky v podobných případech. Proto taklé je na spouště pracovišť nepřípustné, aby spolu dva lidé něco měli. No a školní časopis je takové pracoviště "nanečisto". pokud výběr záležel čistě na tvém subjektivním názoru, vysvětlíš jim to těžko.

Hlavně se zamysli, jestli skutečně je to tak, jak říkáš - tedy že píše lépe než ti, které jsi vyhodila.

Jinak na školách, kterými jsem prošla, to teda bylo postavené jinak a podle mě lépe. Do časopisu mohl psát kdokoli, kdo chtěl. Stačilo přinést článek a ten byl posouzen a buď přijat, nebo vrácen k řepracování, nebo úpllně zamítnut.

Chceš-li udělat vstřícné gesto, nabídni to těm, které jsi vyhodila.

Achjo, ale je to hrůza, že už vy školní časopisy jsou bojiště a ne něco, co lidi spojuje!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.08.12 22:18
avatar

Děkuji za radu. ;) PS: Psát můžou i někteří "dobrovolníci" kteří nejsou z týmu, vždycky losujeme jednoho na vydání a tennapíše co chce.

Datum: 19.08.12 22:29
avatar

Zdravím. Mrňousku, nemůžete se prostě zavděčit všem. Váš "miláček" bude muset přesvědčit ostatní, že píše opravdu dobře a že Vaše rozhodnutí bylo tudíž správné. Ona je ta závist přejde, jen to chvíli potrvá. Přeji Vám, ať se Vám daří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.12 09:35
avatar

Ahoj, nedělej vůbec nic. Nemá to smysl, a čím víc se budeš snažit je pesvědčit, tím více to bue zbytečné. Usmívej se na ně, neber jejich osočování vážně, a až vyjde pár článků od tvého kluka (jesti je tak dobrý, jak říkáš), tak jim sklapne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzovka*
Datum: 24.08.12 05:03

Co píše askmenow mi přijde velice rozumné a napadlo mne to hned jak jsem si četl dotaz. Nevybírejte redaktory, ale články. Pokud budete mít jen redaktory, prostě budou muset něco napsat. Pokud budete mít řadu lidí, ze kterých si můžete vybrat, je to snad pro vás lepší, ne? Váš miláček může třeba výborně psát o školním sportu, ale dokáže napsat stejně dobrý článek i o matematické olympiádě, problémech v okolí školy, jídelně, ... Prostě každý má něco. A víte, že i většina skutečných časopisů netiskne jen články svých zaměsnanců, ale když jim přijde do redakce nějaký článek "z vnějšku" a je dobrý, tak jej otisknou?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.