Výběr spravné školy

Od: Datum: 19.08.12 17:27 odpovědí: 4 změna: 19.08.12 18:20

Dobrej,Chtěl bich tak nějak poradit,jakou školu bych si měl vybrat...Aby byla do budoucna k něčemu dobrá,mám namysli jaký obor by se v dnešní době hodil abych sehnal práci,jdu už do 9 třídy,v pololetí sem měl průměr 2,3 a v 2pol. 2,00. Bojím se abych vybral něco správného,ještě k tomu mám problém že se bojím maturity když jí neudělám tak sem studoval zbytečně 4 roky...Prosím o radu jaký obor v učilišty a také střední školy...:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 19.08.12 17:37

Ahoj.

Pokud se necítíš na střední školy, pak je učiliště vhodné. Obor si vybírej dle zálib. Promysli si, co by tě bavilo. Někoho baví opravovat auta, jiného třeba práce v zahradnictví...Dnes každý má tendenci udělat si maturitu, vysokou školu a pak má problém se sháněním zaměstnání. Pokud se vyučíš řemeslu, které tě bude bavit a budeš šikovný, o práci a výdělek budeš mít vždy postaráno. Šikovný řemeslník se vždy uživí. Hodně štěstí a dobrou volbu.*palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 19.08.12 17:49

Také bych učební obory nezavrhovala. Navíc si po učňáku, pokud budeš ctít, můžeš udělat nástavbu s maturitou a tak ji taky budeš mít. A už se nebudeš muset bát, že bys ji neudělal, protože i kdyby náááhodou ne, máš výuční list. Jen budeš studovat o rok déle (3+2 roky). Nástavba jde ale udělat i dálkově.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.08.12 17:54
avatar

Obavy z maturity jsou předčasné. Průměr na ZŠ nemáte nijak katastrofální, vyberete-li si školu, která Vás bude bavit, může se ještě zlepšit.

Pokud byste uvažoval o učilišti, doporučila bych takové, které nabízí vedle učebních oborů i obory maturitní. Po absolvování učebního oboru získáte výuční list a pokud Vám učení půjde a bude Vás bavit, můžete další dva roky pokračovat ve studiu a zakončit maturitou. Příprava na budoucí by se Vám v druhém případě sice o rok prodloužila, ale měl byste více možností, co dělat dál (měl byste navíc výuční list, takže byste se mohl živit i řemeslem).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 19.08.12 18:20
avatar

Dobrý den. Nedá se napsat, ta škola je dobrá, to vyučení je dobré. K čemu bude vyučený automechanik, elektrikář, zedník, instalatér, když se vyučí s nechutí a předem ví, že ho práce nebaví a nebude jí dál dělat.

V deváté třídě, se hrozně špatně rozhoduje, co by člověk chtěl dělat, čím se živit. Důležité jsou známky, jak jde učení. Co dělají rodiče, jak se Vám líbí jejich práce, příbuzný? Vybírejte pozorně, záleží na Vás, jak si život zařídíte. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.