DAMU - těžké přijímačky?

Od: Datum: 18.08.12 22:33 odpovědí: 13 změna: 23.02.15 18:58

Ahojky, nenajde se tu někdo kdo chodí na DAMU? Ráda bych se stala herečkou, ale nemám střední školu uměleckou, mám jinou. Nevadí to? Slyšela jsme, že příjmačky jsou hodně težké, že se tam tam někdo nedostane. Myslíte, že mám šanci? I když nemám žádnou praxi, žádné kurzy, kroužky. Jsem obyčejná holka z ulice. Díky za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.12 22:43

Důležitý je talent, pohybové nadání a hudební sluch. Praxe teprve přijde.

doplněno 18.08.12 22:54:

Tréningem - snažit se mluvit a vystupovat před lidmi - napřed třeba ve třídě, ve společnosti, kde alespoň někoho znáte a nakonec před cizími lidmi. Také pomáhá nemyslet na lidi, kteří Vás sledují, ale soustředit se na úkol, který máte splnit.

Ohodnoceno: 2x

Od: homepause*
Datum: 18.08.12 22:46

Já o sobě vím, že to v sobě mám, jen jsem strašný trémista, bojím se toho, ale je to můj sen. Nejhorší je, že si moc nevěřím, jak ten strach překonat?

doplněno 18.08.12 22:59:

Trénink je fajn, ale já se pořád nedokážu do toho dokopat, mám zbytečně malé sebevědomí a přitom vím, že jsme pěkná a chytrá holka. Nechápu sama sebe.

Datum: 18.08.12 23:02

Zkusila jste se někdy přihlásit třeba na konkurz, když hledali např. do filmu lidi? Myslím si, že byste si to měla vyzkoušet a uvidíte hned, zda-li tréma opadne, či ne. Při zkoušení rolí by se ta tréma měla trochu "obrousit"...Dokud nevyzkoušíte, nebudete vědět, zda trému zvládnete a zda byste vůbec byla schopná hrát...Ten strach překonáte právě tím, že si to půjdete vyzkoušet..Nebojte se toho, prověří to i míru Vašeho talentu a schopnost improvizovat...Na trému zapomenete, naučíte se s ní pracovat. Spousta známých herců začínala tak, že se o role ucházeli při konkurzech a zkoušeli své štěstí.

doplněno 18.08.12 23:10:

Na uklidnění nervů exeistuje spousta bylinkových čajů. Ty uklidňují.

doplněno 18.08.12 23:17:

Vyzkoušejte Třezalkový.

doplněno 18.08.12 23:20:

A také je dobré relaxační cvičení.

doplněno 18.08.12 23:21:

Není zač. Ať se Vám daří!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.12 23:04

Nikdy jsem na konkurzu nebyla. Protože vidím a slyším, že většinou herci mají konzervatoř nebo studují herectví a co když mě na DAMU vůbec nevemou? Tak to určitě bez školy nemám šanci.

doplněno 18.08.12 23:06:

Jsem hodně komplikovaná osobnost. Kvůli svým překážkám neužívám života jak bych chtěla, neexistují třeba nějaké kapky na trému atd?

doplněno 18.08.12 23:13:

A který je nejlepší?

doplněno 18.08.12 23:20:

Moc děkuji

doplněno 18.08.12 23:24:

Děkuju, Vám taky!

Datum: 19.08.12 08:25

Vezmou, nevezmou _ když se nepřihlásíte, nevezmou vás určite. A když to neyjde napoprvé, tak to zkuste znovu a znovu, ani mnohým dnes známým hercům se to napoprvé nepovedlo. Prostě, vyhodí mne dveřmi, vlezu oknem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.08.12 19:13

pěkně řečeno

Od: axlik*
Datum: 21.08.12 17:05

Doporučuji poslech ,, Tomáš Klus - DAMUklův meč " řekne ti to asi vše co potřebuješ vědět :)

Datum: 23.08.12 09:45

Díky moc!

Datum: 24.08.12 07:32

Víš, když si člověk přečte životopis o hercích, téměř každý se ometal v divadle, sotva chodit začal. Malé dětské roličky, později třeba ochotnická divadla, dobrá byla i lidová škola umění - rytmika, zpěv, výuka hry na hud. nástroj. To všechno pomohlo k dobrému startu. Nebo třeba ve škole účast na různých recitačních soutěžích.

Pokud jsi nic z toho nedělala, nemáš žádné praktické zkušenosti, navíc i jinou školu, než uměleckou, nevidím to na velké šance. Něco jiného je chtít a něco jiného je pro to něco udělat. Ale kdo se nepokusí, taky škoda. Tak to zkus a uvidíš.

Ale nezlob se, když jsi se ohodnotila slova "jsem obyčejná holka z ulice", velké šance Ti nedávám. Přesto Ti přeji hodně štěstí. *placni* Jaga.

Od: stanika
Datum: 27.08.12 14:09

Ahoj, jsem členem divadelního souboru. Naopak je dobře, že nemáš střední uměleckou nebo, alespoň nám to tak řekli. Nejlepší je udělat si střední nebo gympl a potom jít na Damu. v Brně je Jamu, podle toho co vím je přístupem lepší a není tam tak moc studentů jako v Praze, opravdu důležíté je mít předčtených hodně knih, znát něco z historie divadla našeho i světového a složit umělecké zkoušky. Nejlepší způsob jak se na ně připravit a to doporučuji, seznámit se s hercem či herečkou v blízkém divadle, kteří studovali stejnou školu, vysvětlit o co se jedná a nechat se připravit přímo od něj, ní. V divadle se seznamuje lehce. Například v Jihočeském divadle v ČB je spousta herců, kteří i s radostí pomohou s přípravou. Počítejte s přípravou minimálně pul roku, pokud tedy chcete podávat přihlášku, tuším, že do konce listopadu, máte nejvyšší čas. ať vám to vyjde a nebo další možnost, přihlásit se na konkurz v ochotnickém divadle, nebo občas naberou i bez konkurzu. Děláte divadlo ve volném čase, akorat nemáte platbu. časem si vás může najít nějaké vedení z divadel. Znám takových lidí spoustu, kteří se takto dostali k herectví

Od: stanika
Datum: 27.08.12 14:17

ještě doplním. Vezměte si například naše komiky. Je to jen o té přípravě. Miloslav Šimek a Jiří Grossman v mládí, místo aby chodili pozábavách se svými vrstevníky, seděli doma a dáavali dohromady své povídky a scénky, aby se jim každý zasmál a aby byli jednoduché. Nebo Josef Dvořák, vubec nemá vystudovanou uměleckou školu, je vyučený automechanik, měl jen chuť bavit lidi a později si ho všimli. přeji hodně štěstí

Datum: 29.08.12 19:18

pro stanika: Velice moc děkuji za podporu. Cením si toho!

Od: kentan
Datum: 23.02.15 18:58

zdravím :D jsem vyučený truhlář, teď dělám už 3 rokem střední stavební školu, ale přemýšlel jsem také o nějaké herecké škole, ale taky si myslím že mám velmi malou šanci, sice hraji uř přes 2 roky v ochotnickém divadle, od mala jsem hrál v různých scénkách a představeních jak ve škole tak v dobrovolných aktivitách , nedávno jsem i hrál už párkrát ve filmu či reklamě, ale i tak si prostě myslím že šance je strašně malá :/ ale říká se že zkusit se má vše :) ale pak se taky říká kdo nic nedělá nic nezkazí :D teď čím se řídit :D no třeba se někdy potkáme na prknech, buď jako herci a nebo jako uklizeči :D přeji krásný den :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.