Jak se dostat k handicapovaným?

Od: Datum: 17.08.12 21:15 odpovědí: 2 změna: 17.08.12 22:29

Dobrý den potřebuji nějaké informace. Zatím jsem na střední sociální škole s oborem výchovné činnosti. Tento obor je na 4 roky a je zakončem maturitní zkouškou. Až dokončím maturitu, tak bych chtěla jít samozřejmě dál studovat. Jednou bych se ráda dostala jako učitelka k handicapovaným dětem. Buď do školky nebo i střední školy pokud nějaké střední školy pro handicapované jsou. Proto bych se na vás obrátila s prosbou, jestli by jste mi nemohli poradit jak bych se ke své profesi kterou chci dělat mohla dostat. Jako jakou školu si mám dál udělat a tak. Děkuji Vám předem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.08.12 22:17

No, tak pokud chcete být učitelka, tak určitě studovat na vejšce pedagogiku. Pokud chcete pracovat s handicapovanými dětmi, tak nejspíš budete potřebovat obor speciální pedagogika. Netuším, jestli lze studovat rovnou speciální pedagogiku, nebo jestli je nutné nejdřív mít "normální" peďák. Zkuste zagůglit a podívat se na stránky nějaké školy, kde se dá speciální pedagogika studovat a určitě se tam vše potřebné dočtete.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.08.12 22:29
avatar

Pedagogickou fakultu, obor speciální pedagogika.

Ale k handicapovaným se můžete dostat už v průbehu studia na střední škole. Existuje řada občanských sdružení a obecně prospěšných společností, jež se zaměřují na pomoc handicapovaným (lékařskou, právní), pořádají pro postižené ozdravné pobyty, různé sportovní akce i další volnočasové aktivity. Dobrovolnici s opravdovým zájmem by jistě uvítaly a Vy byste měla do začátku vysokoškolského studia určitý náskok.

Speciální pedagogika (informace, seznam pomáhajících organizací, ...)

Zajímavá práce na téma speciální pedagogiky:

náhled (GoogleDocs)

ke stažení (formát PDF, 344 kB)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.