Dálkové studium

Od: Datum: 02.01.13 18:47 odpovědí: 27 změna: 03.01.13 22:53

Dobrý den,

rozhodl jsem se začít znovu studovat. Je mně 40 let. Mám výuční list. Chci si dodělat maturitu a pak pokračovat studovat dál. Pochopitelně dálkově či jak se to dnes jmenuje.

Za jak dlouho vystuduju, abych byl třeba nějaký ing nebo mgr nebo co se dnes studuje za tituly? A má to vůbec cenu v mém věku? Bude na takové vzdělání někdo hledět, když dostuduju třeba v 55 letech a nebudu mít žádnou VŠ praxi?

Děkuji za Vaše názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 02.01.13 18:56

Dobrý den.

Maturitou je ukončeno zpravidla čtyřleté studium. Vysokoškolské magisterské studium trvá 5 let.

A jestli má cenu studovat ve vašem věku? Podle mě určitě ano. V každém věku se vzdělání cení.

Přeji úspěch.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 02.01.13 19:00

Dálková nástavba (pro získání maturity) trvá 3 roky.

Dálkové studium na VŠ tuším trvá stejně, jako studium denní. U většiny oborů je dnes obvyklé dělení, takže se studuje tři roky na titul Bc., potom je třeba být znovu přijat a studuje se dva roky na titul Ing./Mgr. Samozřejmě je velmi běžné, že dálkaři studují déle, protože ne vše stíhají v daném termínu. Zda jsou školy, kde je program pro dálkaře prodloužen rovnou, nevím. (Jen málo oborů je rovnou magisterských na pět let, např. práva, prvostupňové učitelství atd.)

Pokud byste vším projel jako nůž máslem (a zároveň tedy nebyl rychlostudentem, což se dálkařům čestně moc nepovede), máte to 3 + 3 + 2 roky.

Zda to má cenu nevím. Hodně záleží i na tom, jaký obor byste šel dále studovat... Jka je žádaný atd. Zda byste rozvíjel své dosavadní vzdělání, či se vydal úplně jiným směrem. To posoudit nechám na jiných.

doplněno 02.01.13 19:01:

Ron má pravdu, že klasická střední škola trvá čtyři roky, vy ale již máte výuční list, nepotřebujete tedy na SŠ, která je primárně určená absolventům ZŠ, ale na nástavbové studium, které je určeno přímo vyučeným lidem, kteří chtějí dodělat maturitu.

doplněno 02.01.13 19:02:

... Nicméně počítejte s tím, že i na státních VŠ budete platit (je vám nad 26 let).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bazos
Datum: 02.01.13 19:18

Zatím nemám jasno, kterým směrem se vydám studovat. Předpokládám, že u nástavby k maturitě je to celkem jedno. Třeba podnikání, to je všude a nejběžnější. Na případné studium VŠ to snad nebude mít vliv, nebo ano?

Od: askmenow*
Datum: 02.01.13 19:22

S maturitou z jakékoli školy se můžete hlásit na jakoukoli VŠ, je na vás, zda se na ni dostanete... většina VŠ zkouší pro přijetí znalosti typické pro gymnázia.

Případně, pokud byste se nakonec na VŠ necítil/nedostal, můžete se ještě přihlásit po maturitě na Vyšší odbornou školu, studium trvá tři roky, a byl by z vás DiS.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bazos
Datum: 02.01.13 19:32

Když tak na to koukám, připadne mně VOŠ zajímavější z hlediska uplatnění než VŠ. Nebo je to jen zdání?

Od: askmenow*
Datum: 02.01.13 19:36

Do takových rozborů se netroufám pouštět.

Navíc to těžko půjde říct plošně, jistě to bude různé u různých oborů... Takže pokud by se vám dařilo, v maturitním ročníku je třeba promyslet, kterým směrem se vydat nejlépe pozjišťovat aktuální informace o situaci v daném oboru.

Faktem ale je, že "titul" DiS. je méně, než Bc.

doplněno 02.01.13 19:37:

hir trochu míchá jablka s hruškama.

doplněno 02.01.13 19:40:

Pro hir:

-Generalizace úrovně soukromých VŠ mi v takovéto míře rozhodně nepřijde na místě, naučit se na některých dá mnoho, pokud člověk chce.

- Bc. 3 roky , Mgr./Ing 2 - ne naopak

- Tazatel nemusí studovat SŠ 4 roky, již je vyučen, stačí mu tříletá nástavba (dvouletá v případě denní docházky)

- Tazatel nechce studovat podnikání na VŠ, ale na nástavbě

doplněno 02.01.13 19:41:

+ ani státní VŠ pro tazatele nebude bezplatná, neb je mu nad 26 let (a k tomu samozřejmě navíc kdo ví, co do té doby bude/nebude se školným)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hir
Datum: 02.01.13 19:34

Dobrý den,

k získáni maturity je třeba získat středoškolské vzdělání ukončené maturitou. To trvá 4 roky. Pokud pak jde pouze o titul a oblast, která Vás zajímá je "podnikání", pak lze vystudoat prakticky jakoukoliv soukromou VŠ. Tam se přijímačky nedělají a většinou není třeba odvádět nějaké větší výkony. Studium Bc trvá 2 roky, studium Mgr. a Ing trvá 3 roky, tj 6 semestrů. U kombinovaného studia (dříve dálkové) je semestr zpravidla dva až tři víkendy. Cena je tak 50k za rok. Lze nastoupit rovnou do druháku. Takže Mgr. můžete být tak za dva roky od maturity a bude vás to stát 100k. S Ing. je to o něco težší, to prodává míń škol, záleží odkud jste. Mgr. se dá koupit na prakticky každé soukromé VŠ. Pokud chcete, můžete zkusit veřejnou VŠ. Ta je zadarmo, ale je o něco těžší, ale pokud vás zajímá obor podnikání, tak Podnikatelská fakulta je jen nepatrně náročnější než soukromé školy. Skoro na všech školách po vás budou chtít jazyky, ale na některých se to dá obejít. MUDr. se zatím nikde koupit nedá. Můžete si koupit BA nebo MBA, to stojí cca 95k a je to jen za rok. Dále se dá koupit LLM, to je myslím za rok a půl a stojí 150k. V obou případech se nemusí nikam chodit, nedělají se žádné zkoušky během studia a nakonec odevzdáte jen závěrečnou práci, kterou buď stáhnete a upravíte a nebo si necháte napsat.

Prodávání VŠ titulů je v ČR dobrý byznys, a mnoho lidí je ochotno zaplatit aby si mohli psát písmenka před, či za jméno. Časem to natolik zdegraduje, že lidi tituly přestanou úplně používat, protože je bude mít každý.

Když se u mě uchází absolvent o práci, tak se ptám, jakou má školu, pokud to není veřejná škola, tak se s ním rovnou rozloučím, protože bohužel u nás jsou soukromé školy jen tiskárny diplomů, naučit se tam dá jedině flákání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bazos
Datum: 02.01.13 19:48

Můžete prosím vysvětlit zkratky? BA, MBA, LLM?

Je pravda, že jsem slyšel, že studium na soukromé VŠ je jednodušší a to převážně z toho důvodu, že škola si nemůže dovolit větší počet studentů, kteří titul nezískají, neboť by potom u nich nikdo nechtěl studovat. Z toho vyplývá odliv financí a konec školy. Co si o tom myslíte? Je tato úvaha reálná? Je to opravdu tak?

Od: luke237
Datum: 03.01.13 02:04
BA - Bachelor of Arts - bakalar svobodnych umeni, MBA, LLM.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 03.01.13 02:16

Bakalář umění je snad BcA., ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 03.01.13 02:42
BcA je to v cestine. Vsude jinde je to BA (Wikipedie).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 03.01.13 03:08

Což o to, tomu i věřím (že je to tak všude jsem nevěděla, že někde od zahraničních přátel ano), ale přecijen jsme v čechách, taky ho neposíláme na High School...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 03.01.13 03:18
Napada me, ze jestli to je zahranicni skola u nas, jestli udeluje titul BA nebo BcA (tedy jestli se ridi zakonem zeme, ve ktere ma hlavni pobocku nebo jestli se ridi ceskym skolskym zakonem).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bazos
Datum: 02.01.13 19:53

Je mně jasné, že všechno bude stát peníze. Tím se, ale momentálně nehodlám zabývat.

SŠ dálkově se dá studovat taky státní a soukromá?

Datum: 03.01.13 01:52
avatar

Není to příliš časté (častější je dálkové studium nástavby), ale dalo by se najít.

U státní SŠ ale počítejte s tím, že byste musel začít úplně od začátku, u soukromé by se Vám mohlo podařit dohodnout nástup do vyššího ročníku s případnými rozdílovými zkouškami.

Podle mne by pro Vás bylo nejlepší vystudovat jakoukoliv nástavbu (dálkově 3 roky) a potom pokračovat na státní VŠ - napřed bakaláře (Bc.), který může v mnoha případech stačit, teprve v případě potřeby byste si mohl doplnit vzdělání v dalším studiu (Mgr., Ing.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 03.01.13 10:23

až začneš studovat SŠ dálkově , zjistíš jaká to je dřina . Jsem stejně starej a dal jsem se na to na co chceš ty . Vše je zatím docela v pohodě ,ale velkej problém je v literatuře , protože jestli si pamatuješ tak na učňáku snad ani nebyla . Každej den se učím a už mě to nebaví ,protože já tu maturitu ani nepotřebuju , chtěl jsem si jen dokázat , že na to mám ( ale asi nemám )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bazos
Datum: 03.01.13 13:28

Abych pravdu řekl, jsem na tom stejně. Maturitu nepotřebuju. Podnikám, celkem se mně daří. Ale člověk by neměl být nikdy spokojený :)

Můžeš mně, prosím, napsat jak to probíhá, co mě čeká a nemine? Kolik to stojí peněz a času? Dle Tvého názoru se na to mám radši vykašlat? Školu co jsem se díval mám asi 20 km od baráku.

Od: artik*
Datum: 03.01.13 13:59

taky podnikám :D , Přihlásil jsem se na dálkové studium Podnikání , platím 1000,- měsíčně . Času to stojí fakt hodně a to se učím jen literaturu a jazyk ( ostatní je v pohodě bez učení ) . Já se na to už dal ,tak se pokusím vydržet ,ale ujistil jsem , že tím jak jsem se nikdy neučil a nečetl tak mám obrovskej problém si nyní něco pamatovat . Za 4ku z literatury bych byl rád ,ale zatím se ani to nedaří . Písemky jsou každou hodinu . Je to hrozný , když vím ,že se učím a pak stejně dostanu 5ku z písemnky . Odpovím 50% otázek ,ale to na 4 nestačí . Tak pořád doufám ,že se to zlepší . Už bych do toho nešel , nemám čas na nic jiného .

doplněno 03.01.13 14:49:

chodím jednou týdně od 8 - 14:30 , na další školu už fakt nepůjdu ,protože to už bych fakt nedal . Chodím teprve půl roku .Jinak mi máme - český jazyk - literatura , cizý jazyk, základy spol. vět. , matematika,ekonomika,účetnictví,právo ,písemná komunikace a psychologii . U diktátu na A4 můžeš mít na 4 jen 4chyby ( počíta se i čárky :D )


Ohodnoceno: 0x
 
Od: bazos
Datum: 03.01.13 14:14

Co ostatní se tam učí kromě jazyka (jaký děláš?) a literatury? Proč nestačí 50% na 4ku? :-O Jak často chodíš do školy? Chci se dát taky na obor podnikání. Jsem z JM kraje. Ty jsi odkud? Pokud z JM mohl jsi mi dát tip na školu :)Díky moc za čas, který věnuješ odpovědím pro mě. Samozřejmě děkuji i ostatním.

Od: bazos
Datum: 03.01.13 14:19

Na VŠ už se tedy nechystáš? :) Jak dlouho už nástavbu děláš?

Datum: 03.01.13 14:29
avatar

Hosi, v cem podnikate oba ze se vam dari a maturitu k praci nepotrebujete? Jestli se smim zeptat?

Co se tyce meho vecerniho studia, ktere jsem absolvoval pred nekolika lety, taky zadny med. Literatura mi pripada v pohode, je tam treba se ucit, a davat veci do souvislosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bazos
Datum: 03.01.13 15:06

Tajné to není. Živím se truhlařinou. Jsem vyučený.

Od: artik*
Datum: 03.01.13 15:09

já obchodem *ee*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: bazos
Datum: 03.01.13 13:33

Když nad tím přemýšlím tak mě napadá, že na čtverky bych to snad měl uplácat stůj co stůj a to přece stačí, ne? :D

Datum: 03.01.13 10:15
avatar

Jak se která škola dlouho studuje už víte a tak si jen dovolím napsat svůj názor. Jste vyučený řemeslu a je vám 40 let, předpokládám, že řemeslo vykonáváte a za ty roky už jste machr-věřte, že takové je potřeba víc než zástupy inženýrů. Ve vašem věku bych snad dostudovala maturitu pokud máte pocit, že ji k práci potřebujete a mohla by vám pomoct aby ste se mezi řemeslníky stal vedoucím (mistrem) ale nepouštěla bych se do VŠ jelikož pokud jste ji do dneška nepotřeboval, věřte, že ve vašich 50ti letech už vaše VŠ nebude personalisty zajímat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bazos
Datum: 03.01.13 13:31

částečná odpověď viz výše. Doplním snad jen, že mě to láká zkusit studovat v mém věku. Zdá se mi, že mně zakrňuje mozek.. Je potřeba ho trochu procvičit :)

Od: jj*
Datum: 03.01.13 22:53

ahoj, já studovala střední školu dálkově, protože to byla soukromá, myslela jsem si jak mám vyhráno...že nebudu muset dřít. Ale opak byl pravdou, ve třídě nás na začátku bylo kolem 20, k maturitě nás šlo 8, na první pokus nás jí udělalo 5. Spolužáci většinou starší 35ti let, mnohdy potřebovali maturitu, aby nepřišli o místo. Ti, kteří si chtěli něco dokázat, to vzdali. Bylo to na 5 let, já tam byla 2, protože se mi započítávala nedodělaná střední. Za ty dva roky jsem se naučila opravdu mnoho, znalosti mám slušné, ale zadarmo to fakt nebylo. Být tebou, začala bych u střední a po maturitě uvidíš...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.