Průmyslový design-je to dobrý výběr?

Od: Datum: 15.08.12 20:05 odpovědí: 4 změna: 16.08.12 12:31

Chtěl bych se stát průmyslovým designérem, tento rok budu vybírat střed. školu.

Poradtě jak to vypadá s výši platu, při OSVČ a zaměstancem, a jestli je to dobrý obor na uživení. Popř. další poznatky a zkušenosti.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.12 20:55
avatar

Plat je odměnou za práci ve státní správě (platem jsou odměňováni úředníci, někteří učitelé nebo lékaři, ...), mzda je odměnou za práci v soukromém sektoru.

OSVČ není zaměstnanec, takže není odměňována ani jednou z obou zmíněných forem.

Průmyslový design podle je dobrým oborem pro slušnou obživu, ale záleží na šikovnosti, výši nákladů, počtu zakázek, jež si OSVČ dokáže sehnat - tyto faktory se těžko odhadují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.08.12 22:22

Na toto odpovědět je asi stejně těžké, jako stanovit, jaká bude příští rok úroda jablek. Pokud by jste myslel tento obor skutečně vážné, nejpíš bude nezbytné i studium VŠ a i tak, bude záležet na mnohých individuálních předpokladech.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.12 08:31
avatar

v průmyslových i ve stavebních firmách běžně existuje funkce designer. Ale nedělej si o ní zase tak velké iluze. Designer je speciálně zaměřený konstruktér nebo projektant, který má za úkol nevzhlednému patvaru dát pěknou formu. Proto samozřejmě musí dobře rozumět i všemu ostatnímu konstruování a projektování kolem. Nemůže si zase tak moc vymýšlet.

Takže tady je moje rada: udělej si maturitu na průmyslovce, potom VŠ se zaměřením na průmyslový design a očekávej plat, jaký budou mít projektanti a konstruktéři.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.08.12 12:31

Uživíš se čímkoliv pokud jsi šikovný a máš trochu štěstí. Stejně tak jako ti naopak žádná škola nezaručí na 100% že po škole seženeš práci.

.

Pokud tě to baví, jdi do toho. Jak to bude po škole uvidíš sám, třeba do té doby dostaneš nějakou nabídku v oboru nebo tě třeba naopak do té doby začne živit něco úplně jiného co by tě teď ani nenapadlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.