Autoškola - začátečník

Od: Datum: 15.08.12 09:22 odpovědí: 4 změna: 18.08.12 10:29

Dobrý den,

nikdy jsem za volantem neseděla, nemám nikoho, kdo by se mnou mohl např. na polní cestě trénovat řízení auta, a potřebuji si udělat řidíčák. Byl jste někdo v podobné situaci? Jak dlouho trvá doba výuky, než mohu jít ke zkouškám? Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.12 09:32
avatar

Takových, jako ty, je spousta. Na polňačce se učí ti, co bydlí většinou na vesnici, ve městě je to horší, takže neboj:)

Autoškola se dělá zhruba jeden až dva měsíce, budeš chodit na hodiny teorie (předpisy, značky, zkušební testy, většinou hodina nebo dvě), pak tě nejspíš čeká trenažer na řízení (je to blbost, ale většina autoškol je pořád má), a poté (či mezitím) zkušební jízdy s instruktorem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.12 09:39

byl jsem a jsem v podobné situaci.
Doporučuji pořádně vybrat autoškolu.
Já nevybíral, vzal jsem nejblíže k bydlišti abych nemusel daleko dojíždět a z autoškoly jsem odešel.
Příšerný přístup, první jízda hned za plného provozu do města v Brně...
Takže teď vybírám novou autoškolu.
autoškolu můžete dokončit do 2- 3měsíců, záleží na vás jak rychle odjezdíte jízdy, potom je dražší varianta, kde autoškolu můžete dokončit do měsíce (příplatek cca 3500Kč)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.12 13:16
avatar

buďte bez obav, v této situaci byl každý řidič začátečník. Samotné ovládání auta není nic složitého, to se naučíte rychle. Těžší věc je naučit se dopravní předpisy, to už trvá dost dlouho. Ještě těžší je naučit se jezdit dobře. Jezdit dobře znamená nezavazet na silnici, nedělat zmatky, nehonit chodce po chodníku, nezávodit s policajty, umět zaparkovat, umět se včas zařadit do správného pruhu atd. To už vás autoškola nenaučí. Jak dlouho trvá výuka vám řeknou v autoškole, někdy v nějakém rychlokurzu to může být pár týdnů, někdy pár měsíců. Jak kde.

Tak mnoho zdaru. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajajaja
Datum: 18.08.12 10:29

Zkus se kouknout po autoškole, která má rozepsané co se dělá na jaké hodině, kolikátou hodinu jsou jízdy atd. Já dělám autoškolu a s tím borcem jsem jen v autě, o teorii si musím říkat sama(a mám ji během jízdy) myslím že musíš odjezdit 28hodin, abys mohla ke skouškám, jo a ještě mě napadá, že v roce 2013 bude těšší dostat řidičák

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.