Plánování budoucnosti

Od: Datum: 14.08.12 12:57 odpovědí: 2 změna: 14.08.12 13:21

Dobrý den. Přestože je mi teprve 16, už se hluboce zamýšlím nad výběrem vysoké školy a následně práce. Vím, že je to možná trochu brzo a že třeba za pár let změním svůj názor, ale i tak Vás žádám o radu. Vím, jaký obor i co přibližně bych chtěla do budoucna dělat, jen bych chtěla znát názor ostatních lidí a hlavně potřebuji poradit. Chtěla bych studovat něco jako mezinárodní obchod, který se ale soustředí na styk s Čínou a asijskými státy. Jazyky mě hrozně baví a čínsky bych se chtěla naučit, myslím, že na to mám i předpoklady. Jenže teď přichází to, proč vůbec píšu. Nevím, jestli se vůbec nějaká VŠ zabývá tímto oborem a jestli ano, tak nevím která. Protože (vzhledem ke svému věku) zatím moc nechápu, jak fungují VŠ, jak je to s volitelnými přednáškami, předměty a tak dále. A také kdybych už teda vystudovala nějakou takovou školu, o jaké zaměstnání bych se měla ucházet? Co konkrétně může takový člověk, co má vystudovaný Mezinárodní obchod a umí čínsky dělat? Prostě žádám nějaké shrnutí toho jakým směrem se ubírat, protože jsem z toho zatím spíše zmatená. :D Ale na druhou stranu, bych se opravdu chtěla začít soustředit na svoji budoucnost, sama to ale bohužel nezvládnu, takže děkuju předem za jakoukoliv pomoc. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.08.12 13:04

Čínštinu v kombinaci s ekonomikou můžeš třeba na VŠE Praha ( http://www.vse.cz/studium/prehled.php3 )...

Ale spíše, než studovat něco a po vystudování se zajímat o možnost profesního využití vzdělání by bylo lepší zapřemýšlet nad tím, co by tě bavilo dělat v práci a pak si teprve zjistit, jaké vzdělání je vhodné a potřebné... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.08.12 13:21
avatar

Čínština je poměrně těžký jazyk a na VŠ (nebudeš-li studovat sinologii) se cizí jazyk moc nenaučíš. Chtělo by to začít už teď vedle SŠ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.