Maturita 3 pokusy

Od: Datum: 09.08.12 12:27 odpovědí: 6 změna: 09.08.12 18:51

Ahoj,

prosím chci se zeptat.

Budu dělat teď v září poprvé maturitu (normálně pro ostatní 2. pokus) ... chci se zeptat, když náhodou neudělám teď, co pak? Mám tedy ještě 3. pokus i ze školní a státní? A bude se díky tomu měnit koncept maturit (když se například rozhodnou, že od příštího roku bude povinná maturita z matiky, nebo naopak se státní zruší), tak co bude se mnou? Budu muset podle toho nového, nebo furt jedu na ten svůj 3. pokus s mou starou maturitou a dodělávám si jen to co sem neudělala?

Děkuji moc, nikdy jsem nemohla najít přesnou odpověď...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.12 12:33
avatar

Dobrý den,

Nevím jak je to dnes, za mě to bylo tak, že na maturu byly dva pokusy: v květnu a v září - plus mínus. Pokud jste neudělala na 2 pokus v září - vracela jste se zase do posledního ročníku, a pak vše jak bylo - čtvrtý ( poslední ) rok znovu, uzavřít ročník, a zase v květnu na maturitu.

Myslím si, že se maturitní komise nebude zabývat minulostí každého žáka. Pokud bude něco nově povinné, bude to povinné i pro Vás, a tudíž se budete muset přizpůsobit. Ať se vám to líbí nebo nee.

Takže suma sumárum - na maturitu jsou celkem 2 pokusy.

doplněno 09.08.12 12:38:

A ještě doplním: V září si jdete opravit pouze to, co jste nezvládla. Např. Pokud jste neodmaturovala z matematiky, jdete si opravit jenom tu matematiku, ostatní předměty se vám počítá již z květnové ( 1 ) maturity.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: farishta
Datum: 09.08.12 12:44

Dobrý den,

ale jde o to že teď má maturita nějaké dokumenty o 3 pokusech, že je i plno věcí jinejch oproti předchozím rokům, tak proto se ptám, vůbec se v tom nevyznám. I tak děkuji za odpověď

Od: chloe*
Datum: 09.08.12 14:41

Nevím, jestli si úplně rozumíme, ale za nás to prý bylo tak, že člověk mohl maturovat 3x Pokud ani poté nezvládl, v podstatě se anulovaly 4r studia a musel znovu do prváku. Nikde jsem to neřešila, ani neznám nikoho takového, tak nevím nic jistě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.12 13:13
avatar

V tuto chvíli to asi neví ještě nikdo přesně. Teď v září budete dělat zkoušky se stejnými pravidly jako na jaře (centrální opravování slohových prací, cizí jazyk na úrovni B1, atd.). Na maturitu máte 3 pokusy. Pokud zkoušky v září nesložíte úspěšně, tak budete konat opravnou zkoušku na jaře s novými pravidly. Myslím, že pokud by na jaře byla povinná matematika, tak by se to Vás netýkalo, protože vy byste měla jen opravný pokus toho předmětu, který jste neudělala, což by matematika být nemohla.

Kdyby se státní maturity zrušili úplně, tak by to záleželo asi na škole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cheryl*
Datum: 09.08.12 14:17

http://www.novamaturita.cz/op…polecne-casti-1404033590.html

Kolik má žák "pokusů" na složení každé ze zkoušek maturity?
Celkem tři, tedy zkoušku v řádném termínu a potom možnost 2 opravných termínů. Náhradní termín "neodebírá" pokus. Tři pokusy se vztahují na všechny zkoušky bez výjimky, tj. i na zkoušky komplexní (skládající se z více dílčích zkoušek).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vit1
Datum: 09.08.12 18:51

Teď v září budete dělat podle maturitu podle aktuální maturitní vyhlášky a legislativy.V případě neúspěchu u 2.maturitního pokusu,skládáte maturitu na jaře dle aktuální platné vyhlášky.Letos opravoval sloh cermat,takže např.když byste psal slohovou prác i v září 2012 bude ji opravovat cermat,v případě 3.pokusu (jaro 2013) budou slohy pravděpodobně podle budoucí vyhlášky opravovat opět Vaši učitelé,tak bude Váš třetí pokus opravován Vaším učitelem a již ne cermatem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.