Výběr školy

Od: Datum: 07.08.12 00:57 odpovědí: 7 změna: 09.08.12 11:56

DObrý den,te´d po prázdninách jdu do 9 třídy,a na konci 8 třídy sem měl prměr 2,0 (z matiky 4,čj a aj 3) a nejvíc by se chtěl zeptat jesti mám šanci udělat maturitu,na jakou školu jít,jestli bych zvládl Hotelovou školu v poděbradech,nebo jakou byste mi doporučily ohledně gastronomie.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.12 06:06
avatar

To zvládneš :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 07.08.12 07:47

Ahoj.

Čtyřka z matiky není nic moc. Pokud se ale začneš snažit už od začátku deváté třídy, máš velkou šanci to zvládnout. Musíš ale chtít a opřít se do toho hned v září. A na tu matiku se mrkni už přes prázdniny.Přeji úspěch.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 07.08.12 08:04
avatar

s tou hotelovkou bude trochu problém. Při přijímacím řízení berou v potaz vysvědčení z 8. a 9. třídy a přidávají body za známky z ČJ, AJ a M... bohužel. Trochu se bojím, že se tam nedostaneš.

každopádně až budeš psát přihlášku - tak si dej jednu školu hotelovku a druhou uč. obor kuchař/číšník, uděláš 3 letý obor a pak můžeš na dva roky na nástavbu a máš maturitu hotovou... Navíc, kdybys to nezvládl, pořád máš něco v ruce (výuční list), pokud neuděláš maturitu na střední škole, nemáš v ruce nic a nenajdeš práci...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.08.12 08:37
avatar

Ne že bych nějak šťoural, ale zkus se zamyslet i nad sebou a podívej se na svůj dotaz, kolik pravopisných a gramatických chyb jsi udělal ve třech řádcích.

Kdybys takovou větu napsal do maturitní práce, tak bys ji asi neudělal.

Dnes je prostě trend maturita, ať už to bude jakákoliv. Nechci radit a je mi to celkem jedno, ale opravdu by bylo asi nejlepší dát se na kuchaře, udělat si výuční list a pak by se dalo si tu maturitu dodělat, pokud se na ni budeš cítit. Pokud je šikovný kuchař, určitě se uživí a je žádaný všude.

Ale pro začátek fakt doporučuji s češtinou, angličtinou a matematikou zabrat hned teď. Za patnáct let se třeba budeš tlouci do hlavy a říkat si, proč jsem to tenkrát tak flákal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chloe*
Datum: 07.08.12 10:05

Poraď se s rodiči a zhodnoťte na co reálně máš. Z matiky bych takovou hlavu neměla, ale k maturitěje prostě čeština třeba je a jak už někdo psal, jen v úvodním příspěvku je chyb dost... Pokud se ti líbí obor gastronomie, podívej se, jestli je ještě jen s výučákem - je to zaměřeno daleko více na praxi a ne na znalosti češtiny, zkoušky se dělají jen z odborných předmětů.

Můj bratranec je dítě učitelů, všichni v rodině vzdělaní... On má nějaké dys- poruchy, hloupý určitě není, ale čeština také nebyla jeho parketa. Rodiče ho nutili do maturity, nakonec si uhádal učňák a dnes je z něj spokojený elektrikář s celkem zajímavou prací a velmi slušnou mzdou. Naučit se řemeslo není podle mě nic špatného, pokud je člověk šikovný a pracovitý dá se tím i hodně vydělat (bratranec elektrikář vydělává víc než moje sestra Ing. ekonomie).

Pokud se chceš věnovat gastronomii, dala bych ti jen radu věnovat se hodně jazykům - angličtina i němčina. Jako číšník pak můžeš do zahraničí, na výletní lodi... A to je o naprosto jiných penězích. Není nic horšího, než když přijde do restaurace banda cizinců a mladá servírka, tedy poškole, kde alespoň základy angličtiny musela mít, není schopná objednat jídlo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.12 07:40

Na maturitu má více méně každý, pokud se rohodne poctivě učit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.12 11:56
avatar

Já ti mohu poradit jen to, aby jsi se v devítce začal hodně učit, pokud se zlepšíš, tak zkus střední školu s maturitou. Pokud se na vysvědčení objeví znovu nějaká čtyřka, tak si podej přihlášku na učiliště. Nemá cenu, aby jsi se 4 roky trápil na střední a pak z toho nakonec nic nebylo.

Na střední škole se už počítá s tím, že umíš český pravopis. Tam se o češtině většinou zaměřujete jen na literaturu a na slohy.

Maturita není těžká, ale musíš se poctivě průběžně připravovat. Na začátku září zajdi za vaší výchovnou poradkyní a zeptej se jí co si o tom myslí, měla by ti umět správně poradit, klidně za ní zajdi i s rodiči. Přeju ti hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.