Je to můj strach nebo přesvědčení?

Od: Datum: 06.08.12 19:42 odpovědí: 7 změna: 07.08.12 18:14

Ahoj všem. Chtěla bych znát váš názor na jednu, pro mě ne moc příjemnou, věc. Jsem v prváku na gymplu, bydlím na internátě. Celý rok celkem ušel, jen na konci roku mi začali všichni a všechno lézt na nervy. Se sestrou máme od sebe velký věkový odstup, vyrůstala jsem téměř jako jedináček, takže na konci roku mě to aboslutní nesoukromí a život vtěsnaný do jedné ulice, ve které stojí intr, škola a hospoda, začal přirozeně štvát. Navíc mě začala neustále otravovat jedna spolužačka, se kterou nemám nikterak dobré vztahy už z let, kdy jsme spolu nechodily na gympl. Poměrně často mě upozorňuje na mé nedostatky, např: ,,Měla bys se sebou něco dělat.'' ,,Nezltoustla jsi?''. Já ji obvykle něčím vtipným umlčím a je zas na týden pokoj. Když se na to tak kouknu zpátky, dělá mi to vlastně už od začátku, akorát jsem to teď na konci roku začala vnímat nějak víc, možná tím, jak jsem byla ze všeho taková podrážděná. Nicméně má otázka se týká trošku něčeho jiného. Jak už jsem zmínila, bydlím na intru. Jenže teď začínám docela vážně uvažovat, jestli raději nezůstat doma a nedojíždět. Z hlediska financí a času mě to vyjde téměř na stejno, dokonce si v některých oblastech možná i přilepším. Také mi to na intru moc nesvědčí, co se týče učení, nemám pevnou vůli, takže když spolužačky řeknou, jestli nejdem na pivko, do čajovny, nebo jestli nepůjdu s nima do kina, nedokážu odmítnout. Jenže pak samozřejmě nestíhám, tímto způsobem jsem proflákala celý prvák. Jim to možná stačí, jenže já mám mnohem vyšší ambice, než většina mých spolužáků, ale také nulovou vůli. Vím, že když budu dojíždět, tak bude na tohle čas minimální. Dalším důvodem je, že mám v rodném městě většinu přátel, o které bych nerada přišla. Navíc, jak už jsem řekla, život na intru je vměsnaný do jedné ulice - intru, školy a hospody... Jenže abych se dostala k jádru věci. Tyhle důvody, proč být raději doma uvádím lidem kolem a vlastně i sama sobě. Jenže, co když si je nalhávám, co když to je jen zástěrka a já se chci prostě co nejvíc vyhnout té, se které mám ony spory? A nepříjemný pocit když s ní mám přijít do styku. Nerada bych jí takhle,,uhla z cesty'' jenže nevím jestli to tímhle krokem neudělám, vlastně ani sama nevím, jestli mě nutí odejít z intru můj strach nebo přesvědčení, že se tam nedokážu připravovat adekvátně svým cílům. Teď, když jsem si tento text přečetla, tak si říkám, že tam doopravdy nechci být a s ní to nemá nic společnýho. Ale nelžu si třeba i v tomhle?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: klarkab
Datum: 06.08.12 19:47

Jinak se omlouvám, jestli jsem dotaz zařadila do špatné rubriky. Nejedná se sice konkrétně o šikanu, ale připadalo mi to jako nejvohdnější místo pro zařazení :)

Datum: 06.08.12 19:56

Ani nezáleží tolik na důvodu, ale když chceš jít pryč tak radši běž, než aby sis to třeba pak vyčítala a zbytečně se tam trápila. Máš dost důvodů pro, třeba to učení je asi celkem důležitý, jestli se pak chystáš na vejšku nebo tak. Na intru nikdy nebudeš mít takový soukromí a klid jako doma. I intr má svý výhody, ale každej na to taky není. A než se tam otravovat s ňákou krávou a poslouchat její kecy, tak buď radši doma a aspoň víc uvidíš lidi, který chceš vidět. Není to, že před ní utíkáš, ale s takovejma lidma se stejně moc nedomluvíš a akorát by tě to štvalo. Škoda, že takovejch hus je všude tolik.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.08.12 18:14

@bubble : Ahoj, moc děkuju za Tvůj názor. Máš pravdu, proč bych měla trávit většinu svého času někde, kde mi není příjemně a ještě s někým, kdo by potřeboval z každý strany pár facek. Na vejšku se chystám, ráda bych na medicínu, takže potřebuju něco znát a umět a mít patřičné výsledky. Myslím, že to, že jsem prvák udělala s takovýma známka, s jakýma jsem ho udělala, byla sakra náhoda a v dalších letech bych ho s takovým poflakovačným přístupem, jako letos, neudělala.

Od: askmenow*
Datum: 06.08.12 22:42

Zkus se nad tím zamyslet takhle: kdyby ona tam nebyla, chtěla bys také bydlet doma? To ti ukáže, jak moc je to jí a jak moc je to ostatníma věcma.

Nevím, jaká je vaše finanční situace a jaké jsou podmínky na intru, ale nebylo by možné, že bys některé dny byla na intru, a některé dy jezdila domů? Chápu, že je to nejnáročnější varianta, co se financí týče, ale měla bys z obou světů něco.

Jinak, pokud dojdeš k tomu, že ti vadí hlavně ta holka, není šance se jí na intru víc vyhýbat? Víc se bavit s jinýma lidma (od zaří přibydou i o rok mladší), bydlet na jiném pokoji, atd?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.08.12 18:10

@askmenow : Ahoj. No, když si představím, že tam není ona. Tak je ten pocit ,,bydlet na intru celkem dobrý. Ovšem ty věci, které jsem tu vyjmenovala, mi stejně vytanou na mysli - čas, soukromí, atd. Ano, abych některé dny zůstávala na intru, by možná i šlo, samozřejmě bych to musela domluvit :). Jinak co se týče mé ,,oblíbenkyně. Naštěstí s ní na pokoji nebydlím, to už by byl opravdu vrchol. Samozřejmě se jí vyhýbám, jak je to jde, ale ono to moc nejde. Náš intr je poměrně malý, škola jakbysmet a to věčné přemýšlení, kudy s teď proplížím, aby mě neviděla a zase si na mě nepotřebovala zvyšovat seběvědomí, je docela zmáhající. :(

Datum: 07.08.12 13:10

Ahoj Klárko. Více názorů se hodí vždycky, takže si dovolím přidat i já, ten svůj. Já se domnívám, že Vaše pocity nemusí zase tolik souviset se spolužačkou, která Vás otravuje. Ve svém příspěvku se zmiňujete o životě na intru a vlastně uvádíte samá negativa pro Vás. Zatímco u té druhé varianty (domov) uvádíte převážná pozitiva. (finančně to vyjde nastejno, byl by větší klid na učení, nic by neodvádělo Vaši pozornost, máte tam přátele atd.). Z toho mám dojem, že na intru se Vám nelíbí, možná se Vám po domově i trochu stýská...Pak není nic divného na tom, že Vám na intru vše leze na nervy. Myslím si, že tam opravdu být nechcete a otravná spolužačka, že na tom možná svůj podíl má, ale není to ten hlavní důvod. Prostě tam spokojená nejste, takže pokud máte možnost dojíždění z domova, probrala bych to s rodiči a volila raději tuto možnost. Myslím si, že budete klidnější, vyrovnanější a budete mít větší chuť se tím pádem věnovat i více učení. A v neposlední řadě budete mít i více sebevědomí čelit hloupému rýpání, které Vás ze strany spolužačky obtěžuje. Protože budete vědět, že se vrátíte domů, mezi své, kde máte své soukromí a nemusíte na intr mezi ostatní vrstevníky atd...To je můj názor, že Vám život na intru prostě nesedl a v tom vidím ten hlavní problém. Tak Vám přeji, abyste to vyřešila k Vaší větší spokojenosti a úspěšně pokračovala ve studiu.

doplněno 07.08.12 18:47:

Není zač, Klárko. Mamka má určitě pravdu, že dojíždění by bylo náročné. Ale věřím, že to zvládnete probrat, zvážit a hlavně vyřešit k Vaší spokojenosti.

Datum: 07.08.12 18:04

@kapkanadeje : Moc děkuji i za Tvůj názor. S tím pocitem bezpečí a jistoty - že se vždy vrátím domů, kde to znám a mám své blízké - s tím máš pravdu. Na konci minulého roku, jsem poslední týdny dojížděla a doopravdy mi to svědčilo. Věděla jsem, že zase budu doma, u mamky, ve SVÉM pokoji, kde budu mít klid se učit a nebudu se muset handrkovat s dalšími třemi holkami o tom jestli bude zhasnuto, protože jedna chce spát, bude rozsvíceno, protože jedna se chce učit, nebo bude puštěný rádio, protože třetí chce poslouchat koncert... No uvidíme, právě jsem ve fázi probírání s rodiči. Mamka by mě sice měla ráda doma, ségra už je velká, ale zase říká, že budu vyčerpaná tímhle věčným spěcháním - do školy, na vlak, učit se, do hudebky. Snad se to nějak vyvrbí - teda samo se to nevyvrbí, spíš snad to nějak uspokojivě vyřešíme :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.