Jak přejít s gymnázia na jinou školu

Od: Datum: 03.08.12 19:07 odpovědí: 6 změna: 09.08.12 14:54

Dobrý den, tento rok mám jít do kvarty na gymnáziu kam chodím,ale rodina se nahle

rozhodla že se přestěhujem do jiného města.

(má to být nekdy v říjnu)...Ptám se jak funguje přestupování na jíné

gymnázium v prvním pololetí ve KVARTĚ! :) .. Děkuji moc :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 03.08.12 19:25

Je potřeba domluvit se s ředitelem školy, na kterou chceš přestoupit. Zjistit si, mají-li volné místo. Sdělí Ti podmínky přestupu.

Můj syn přestupoval z průmyslovky na gymnázium. Dokládal vysvědčení a skládal všeobecné ústní zkoušky.

Ohodnoceno: 2x

Od: 1998604
Datum: 03.08.12 20:52

děkuji moc :)

Od: niemi
Datum: 04.08.12 21:22

Záleží na domluvě s ředitely škol (více však s tím na nové škole). Z mojí zkušenosti: já jsem přecházel na vysoké škole a nevěřil jsem vlastním očím, že to šlo tak hladce. Tak ať se daří ;)

Od: myse®
Datum: 06.08.12 12:00

je to opravdu jednoduché. Rodiče musí kontaktovat novou školu - jestli je možné přejít - jeslti mají místo. Pokud ano, domluví s ředitelem vašeho gymnázia přestup včetně všech papírů a přejdete na novou...

Když se máte v říjnu stěhoat - nešlo by to uspíšit a začít už od září v nové škole? nebylo by to jednodušší?

Od: 1998604
Datum: 07.08.12 08:58

To určite ano ale nezalezi to az tak moc na nas .. Nevite jak to je ze zkouskami nude se muset neco psat nebo tak podobne? ..jinak dekuji za odpoved ..:)

Od: chloe*
Datum: 09.08.12 14:54

To záleží na škole,kam chceš přestoupit. Někomu stačí vysvědčení, někomu třeba všeobecný pohovor k tomu - koníčky, motivace... Někdo chce ústní zkoušku a někdo vyloženě srovnávací testy. Je to školu od školy jiné.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.